REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Vali Ali Fuat Atik, ‘Açık Kapı’ Projesini Kamuoyuna Tanıttı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Ali Fuat Atik, ‘Açık Kapı’ Projesini Kamuoyuna Tanıttı
47 views
23 Mart 2018 - 9:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından vatandaşlarla en üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılmasının hedeflendiği, 15 pilot il arasında Siirt’in de bulunduğu vatandaş odaklı ‘Açık Kapı’ projesi tanıtım programı Vali Ali Fuat Atik’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Valilik giriş katında gerçekleştirilen tanıtım programına; Vali Ali Fuat Atik’in yanı sıra Vali Yardımcısı Yunus Koç, kurum il müdürleri ve valilik personeli ile basın mensupları katıldı.

Büro hakkında bilgi veren Vali Yardımcısı Yunus Koç, proje ile kamu hizmetlerinde kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması ve kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin artırılmasının amaçlandığını söyledi.

Vali Atik, büronun açılışında, buraya başvurunun nasıl yapıldığı konusunda bilgi aldı. Bu sırada ilk başvuruyu yapan Baykan ilçemize bağlı Ziyaret Beldesinden Mehmet Şirin Akkurt ile yakından ilgilenen Vali Atik, vatandaşın sorununu dinledi.

Akkurt, eşi ve kızlarıyla 2 yıldır görüşmediğini dile getirerek, aile bireyleri arasındaki küskünlüğün giderilmesi için yardım talep etti.

Akkurt’a tavsiyelerde bulunan Vali Atik, Baykan Kaymakamı Cuma Çotu’yu arayarak ailenin barıştırılması için gereken girişimin yapılması talimatını verdi.

Akkurt’un, Kurtalan’da yaşayan evli kızı ile de görüşmediğini öğrenen Vali Atik, bu kez Kurtalan Kaymakamı Musa Üçgül’ü aradı. Üçgül’den, Akkurt’un kızı ile görüşmesini isteyen Vali Atik, vatandaştan eşi ve kızlarını bir daha üzmemesi için söz aldı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ali Fuat Atik, “Amacımız, vatandaşımızın taleplerinin en hızlı şekilde sonuçlandırılması ve vatandaş memnuniyetinin en üst noktaya taşınmasıdır“ dedi.

Açık Kapı projesi kapsamında valilik giriş katındaki büroda 5 personel görev yapacak.

AÇIK KAPI PROJESİ: Bu proje ile vatandaşla bire bir, güler yüzlü ve sıcak bir şekilde iletişim kurma, sorunların dinlenerek çözümüne ilişkin yol gösterilmesi, bürokrasi ve kırtasiyeciliğin en aza indirilmesi, vatandaşın taleplerinin elektronik ortamda alınarak en kısa sürede sonuçlandırılması hedefleniyor.

Mesai saatleri hafta içi 08.00-12.00 ile 13.00-17.00 saatleri arasındadır. www.acikkapi.gov.tr adresinden vatandaşlarımız 24 saat online başvuru yapabileceklerdir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.