REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Vali Ali Fuat Atik, Kemerli Köyünde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Ali Fuat Atik, Kemerli Köyünde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
228 views
31 Aralık 2017 - 12:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Ali Fuat Atik, ilimiz merkez ilçesi Kemerli Köyünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve isteklerini dinledi.

Vali Ali Fuat Atik, eşi Bayan Fulya Atik, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yavuz ve eşi Bayan Dilek Yavuz, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek, İl Emniyet Müdür Vekili Saruhan Kızılay, Kemerli Köyünü ziyaret ederek, vatandaşlarımızla bir araya geldiler.

Köy meydanında vatandaşlar tarafından karşılan Vali Atik, Köy evinde vatandaşlarla bir araya gelerek kendilerine tek-tek söz verdi ve köyün sorun ve taleplerini dinledi.

Köylülerle bir süre sohbet eden Vali Atik, “9 Eylül 2017 tarihinde Kemerli Köyümüzde eli kanlı terör örgütü tarafından yapılan hain ve kalleş saldırı sonucu Mehmet Salih Arslan kardeşimiz şehit edilmişti. Şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmetler diliyor, Arslan ailesine ve Kemerli Köyü sakinlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Kırsalda yaşayan vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek için büyük bir çaba içerisinde olduklarını belirten Vali Atik, Kemerli Köyü ile Bağgöze Köyü arasında 4,5 km.’lik stabilize yolun KÖYDES projeleri kapsamında 2018 yılı yatırım programına alınarak yolun asfaltlanacağını, ayrıca Köy içindeki yollara parke taşları döşeneceğini ifade etti.

 ŞEHİT MEHMET SALİH ARSLAN ADINA TAZİYE EVİ YAPILACAK

 Vali Atik, Şehit Mehmet Salih Arslan’ın adının yaşatılması amacıyla Köye bir taziye evi yapılacağını belirterek, yine Köyde daha önce bölücü terör örgütü tarafından cep telefonu direklerinin bulunduğu alanın patlatıldığını ve bu nedenle Köyde iletişim konusunda var olan sıkıntıların da çözüleceğini sözlerine ekledi.

 VALİ EŞİ VE KOMUTAN EŞLERİ ARSLAN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Eşi Bayan Fulya Atik ve Komutan eşleri bölücü terör örgütü tarafından kalleşçe şehit edilen şehit Mehmet Salih Arslan’ın ailesini ziyaret ederek kendileriyle bir süre görüştü. Arslan ailesine tekrar başsağlığı dileyen Bayan Atik, aile bireyleri ile görüşerek yeni yıllarını kutladı.

KÖY MEYDANINDA ÇOCUKLARIN VALİ SEVİNCİ

 Vali Atik, daha sonra Köy meydanında toplanan çocuklarla bir araya gelerek kendileri ile bir süre sohbet etti. Çocukların eğitim durumunu soran Vali Atik, beraberinde getirdiği çeşitli oyuncakları da çocuklara dağıttı. Kemerli Köyünde yapılması planlanan Karakol Komutanlığı alanında incelemelerine devam eden Vali Atik, askeri yetkililerden bilgi aldı. Burada görevli Mehmetçikleri de ziyaret eden Vali Atik, kendileri ile bir süre sohbet ederek moral verdi ve yeni yıllarını kutladı.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.