REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Vali Ali Fuat Atik’ten, Baykan İlçe Halkına Ziyaret

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Ali Fuat Atik’ten, Baykan İlçe Halkına Ziyaret
46 views
14 Mayıs 2018 - 13:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Ali Fuat Atik, ilçe ziyaretleri programı kapsamında Baykan ilçesi ve Veysel Karani Beldesini ziyaret ederek tetkik ve incelemelerde bulundu. Vali Atik, Baykan ilçesinde Mahalle ve Köy Muhtarları ile bir araya gelerek, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Baykan Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Atik, İlçe Kaymakamı Cuma Çotu’dan ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KÖY MUHTARLARININ SORUNLARINI DİNLEDİ

Baykan Kaymakamlığı Toplantı Salonunda Köy ve Mahalle Muhtarları ile bir araya gelen Vali Atik, muhtarlara tek-tek söz vererek, sorun talep ve önerilerini dinledi.

Köy muhtarlarının taleplerini yetkililere not aldıran Vali Atik, KÖYDES kalkınma programı kapsamında ve bütçe imkanlarımız dahilinde sorunların çözüleceğini ifade etti.

ESNAF VE VATANDAŞLAR ZİYARET EDİLDİ

İlçe Kaymakamlığı ziyaretinin ardından Vali Atik ve beraberindeki heyet, Baykan esnafını ve vatandaşları ziyaret etti.

Baykan’da bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Vali Atik, vatandaşlarla sohbet ederek, sorun ve isteklerini dinledi.

Vali Atik, Baykan’da devlet olarak önemli hizmetlerin gerçekleştirildiğini ancak halen yapılması gereken işlerin olduğunu ifade ederek, Peygamber efendimizin sevgisine mazhar olan ve Anne sevgisinin sembolü Veysel Karani hazretlerinin makamının bulunduğu kutlu beldemize TOKİ tarafından yapılan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili bilgi verdi.

Vali Atik, kutlu belde Veysel Karani’nin gelecekte kültür ve inanç merkezi olacağını ve ziyaretçi sayısında büyük artışlar yaşanacağını da sözlerine ekledi.

‘HANIM EVİ TOPLUM MERKEZİ’ TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

Esnaf ve vatandaş ziyaretinin ardından Vali Atik ve beraberindeki heyet Baykan Kaymakamlığı, Halk Eğitim Merkezine bağlı ‘Hanım Evi Toplum Merkezi’nin açılış törenine katıldı.

Hanım Evi Toplum Merkezinin açılışını gerçekleştiren Vali Atik, merkezde el emeği göz nuru ürünleri inceledi ve kursiyerlerle sohbet etti.

Kursiyerler tarafından yapılan ilk halının kesimini de gerçekleştiren Vali Atik, Baykan ilçesinde faaliyet gösteren tüm toplum merkezlerinin tek çatı altında toplandığını belirterek, “Baykan’lı hanımlar için güzel bir eser kazandırıldı. Emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederim” dedi.

Baykan ilçe merkezinde incelemelerini tamamlayan Vali Atik daha sonra Veysel Karani beldesine geçerek Belediye Başkanlığını ziyaret etti ve yetkililerden bilgi aldı.

Vali Atik ve beraberindeki heyet daha sonra ‘Veysel Karani Anma ve Anneler Günü’ etkinliğine katıldı.

Vali Atik’e İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İl Milli Eğitim Müdürü İsa Güneş, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Ömür Emre ve diğer kurum amirleri de eşlik etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.