REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

VALİ ATİK’İN BASIN TOPLANTISININ  ARDINDAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
VALİ ATİK’İN BASIN TOPLANTISININ  ARDINDAN
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
4 views
07 Aralık 2017 - 12:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Ali Fuat Atik’in önceki gün Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’la birlikte Polisevinde düzenlediği basınla sohbet toplantısı ile ilgili izlenimlerimizi dünkü yazımızda ele almıştık. Dünkü yazımızda sütunlarımıza sığdıramadığımız görüş ve düşüncelerimizi aktarmaya devam ediyoruz.

Vali Atik’in bana göre bu toplantıda altını çizdiği ve yürüttüğü çalışmalardan daha önemlisi, vermiş olduğu bazı mesajlar oldu. Vali  Atik,  kalitenin ve verimin yürütülecek toplu çalışmalarla sağlanabileceğini belirtti. Doğru bir tespit ve doğal olarak bir Vali her şeye, her alana yetişemez. Basın toplantısında dile getirilen İŞKUR işçilerinin görev yapmadıklarına ilişkin söyleme verdiği cevapta  da bunun altını çizdi. Hatta cevabı biraz da esprili oldu. Dedi ki; “Bütün bu sorunların üstesinden gelebilmem için  çok sayıda kopyamın olması gerekiyor.”

Burada en alt düzeydeki yöneticinden en üst düzeydeki yöneticiye kadar her kurumun başındaki yöneticilere önemli görevler düşüyor. Bunların görev sorumluluğu bilinci içerisinde hareket etmeleri ve kurumlarının en verimli şekilde çalışmalarını sağlaması gerekiyor. Ama maalesef herkes bu konuda topu başkasına atıyor. Ya ciddi bir şikayet olacak  ya da ciddi bir denetim. Ancak o zaman harekete geçiliyor ve bu tutumun acil bir şekilde terk edilmesi gerekiyor.

Bunun dışında Vali Atik’in ilimizin sorunları konusunda artık daha bilgili olduğu açık bir şekilde belli oluyor. İl genelinde nerede ne var ? bütün bunları biliyor. Bundan sonrası için daha yoğun bir faaliyet bekleyebiliriz. Hele-hele acil olarak ele alınan  ve çalışmaları devam eden havaalanı, yollar ve Billoris Kaplıcası  başta olmak üzere birkaç sorun çözüldüğü takdirde Vali Atik’in eli güçlenir ve rahatlar.

Ancak,  daha verimli çalışabilmek ve daha kısa sürede sonuç alabilmek adına hepimizin en iyi şekilde üzerimize düşen  görevi yerine getirmesi gerekiyor. Her şeyi  Vali’den  veya Belediye Başkanından beklemek gibi bir lüksümüzün olmadığını bilmemiz  lazım.

Biraz da bizler elimizi azıcık  taşın altına sokalım….

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.