Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali/Belediye Başkan V.Dr.Kemal Kızılkaya’nın 14 Eylül Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Siirt’e Gelişinin 107.Yıldönümü Kutlama Mesajı

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Siirt’te gelişinin 107. Yıl Dönümü Dolayısıyla Kutlama Mesaj Yayınladı.

Siirt Valisi ve Belediye

Vali Kızılkaya Mesajında; “Hoşgörü ve sevginin, barış ve kardeşlikle yoğrulduğu, içinde farklı kültürlerin ve dillerin bin yıldır huzur ve güven ikliminde bir arada yaşadığı kadim şehrimiz Siirt’te teşriflerinizin 107’nci yıl dönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen bağımsızlık mücadelesi, aziz Milletimizin makûs talihini değiştirmiş, Cumhuriyet ile taçlanarak, zafere ulaşmıştır.

14 Eylül 1916‘da Siirt’te teşrif eden Milli Mücadelemizin lideri Büyük önder Atatürk’ü, Siirtliler birlik ve beraberlik içerisinde bağırlarına basarak, coşkuyla karşılamışlar ve şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamışlardır.

Siirt halkı dün olduğu gibi bugün de aynı şevk ve heyecanla Cumhuriyete ve demokrasiye sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Emanetiniz olan mukaddes vatanımızı, her alanda daha da yücelterek, gösterdiğiniz çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkartmak, “Millete Efendilik Yoktur, Hizmet vardır” düsturuyla birlik ve beraberlik içinde ülkemize ve aziz milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümüzle çalışmaya devam etmekteyiz.

Bu duygularla, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, başta zatıaliniz olmak üzere istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını, bu toprakları bize vatan kılan, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, tüm Siirtli hemşehrilerimin 14 Eylül Şeref Gününü” kutluyorum dedi.