Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Dr.Kemal Kızılkaya’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Vali Dr. Kemal Kızılkaya 19 Mayıs Atatütk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Dr. Kemal Kızılkaya

Vali Kızılkaya Mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, ilk adımı oluşturan ve Milletimizin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 105’ci yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’ da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adımdır. Bu yönüyle 19 Mayıs, Cumhuriyet tarihimizin miladıdır.
105 yıldır ilk günkü aşk ve heyecanla yanan bu meşale, millet hafızamıza kazınmış, şanlı tarihimize yazılmıştır.
Sevgili Gençler;
Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatacak olan en büyük güvencemiz sizlersiniz.
Bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, istiklal ve istikbalimize, milli değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi daha mutlu ve müreffeh bir geleceğe taşıyacağınıza olan inancımız tamdır.
1919’da yakılan meşaleyi bugün Siirt ve ülkemizin her köşesinde taşıyan gençlerimiz, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşayacağının da teminatıdır.
Sizleri seviyor, sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.
Bu duygularla, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, bütün Siirtli hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sevgiyle kucaklıyorum.”