Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Dr.Kızılkaya “Arıcılık Uygulama ve Araştırma Merkezini Ziyaret Etti

Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya , Siirt Üniversitesi Kezer yerleşkesinde inşaatı devam eden ‘Arıcılık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ ni ziyaret etti. Siirt Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak’tan bilgi alan Vali Kızılkaya, “Araştırma Merkezi, Türkiye’de Bal üretiminde ilk 5’e girme hedefimize önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Siirt Valisi Dr. Kemal

Vali Dr. Kemal Kızılkaya geçtiğimiz aylarda ihalesi tamamlanan ve yapımına başlanan Arıcılık Uygulama ve Araştırma Merkezini (ARIMER) gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya’ya, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Üniversitenin üst yönetimi, Arımer müdürü ve ilgili birim yöneticileri ile yapı işleri daire başkanımız eşlik etti.

Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya “Araştırma Merkezi, Türkiye’de bal üretiminde ilk 5’e girme hedefimize önemli katkılar sağlayacaktır.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, “Türkiye’nin en büyük arıcılık uygulama merkezilerinden biri olacak ve sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak olan SİÜ Arımer, gelecekte önemli bilimsel çalışmalara da öncülük edecektir.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya’ya ARIMER inşaatına teşriflerinden dolayı teşekkür etti.