Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VALİ EŞİ GÜNEY HACIBEKTAŞOĞLU TİLLO İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Vali ve Belediye Başkan

Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun eşi Güney Hacıbektaşoğlu, Tillo ilçemizi ziyaret ederek, bir dizi incelemelerde bulundu.

“TİLLO HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİ GÖZ KAMAŞTIRDI”

Vali eşi Güney Hacıbektaşoğlu,  Tillo Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde düzenlenen kursların geleneksel yılsonu sergisi açılış törenine katıldı.

Halk Eğitim Müdürü Levent Sobacı ve usta öğreticilerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Güney Hacıbektaşoğlu, kursiyerler tarafından hazırlanan el emeği, göz nuru ürünleri gezerek inceledi.

Kursiyerlerle bir süre sohbet eden Hacıbektaşoğlu, halk eğitim merkezlerinin kadınlarımıza önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çekerek, kurslarda büyük bir emek ve sabır göstererek çok değerli eserler ortaya çıkaran tüm kursiyerleri ve usta öğreticileri kutladı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği sergi büyük beğeni topladı.

“ŞEHİT AKYILDIZ AİLESİNİ ZİYARET ETTİ”

Vali eşi Güney Hacıbektaşoğlu daha sonra 2016 yılında Şirvan ilçemiz Gözlüce Köyü mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Güvenlik Korucusu Mehmet Emin Akyıldız’ın ailesini Tillo ilçemize bağlı Fersaf Köyündeki konutunda ziyaret etti. Şehidin eşi ve yakınları ile bir süre sohbet eden Güney Hacıbektaşoğlu, ailenin sorun ve taleplerini dinledi.

Şehit ailesi ile yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler takdim eden Güney Hacıbektaşoğlu; ‘Aziz şehitlerimizin eşleri, çocukları, yakınları bizim için kutsal birer emanettirler. Devletimiz şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da her zaman sizlerin maddi ve manevi olarak yanındadır. Acınız bizim acımızdır. Tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

Şehit aile ziyaretinin ardından Vali eşi Güney Hacıbektaşoğlu ve beraberindekiler daha sonra Tillo ilçe merkezinde ihtiyaç sahibi “Macit” ailesini ziyaret etti. Ailenin istek ve sorunlarını dinleyen Hacıbektaşoğlu, kendileri ile bir süre sohbet ederek aileye çeşitli hediyeler takdim etti ve çocuklarla yakından ilgilendi.

Vali eşi Güney Hacıbektaşoğlu’na Tillo Kaymakamı Muhammed Sait Baytok’un eşi Merve Baytok, Halk Eğitim Müdürü Levent Sobacı, İlçe Yazı İşleri Müdürü Fatma Sönmezsoy ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Veysi Bülbül de eşlik etti.

Haber:Cüneyt ARITÜRK