REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU UYKU BİZE HARAM; YA AŞI OLMAYANLARA NE OLSUN?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
VALİ HACIBEKTAŞOĞLU UYKU BİZE HARAM; YA AŞI OLMAYANLARA NE OLSUN?
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
10 views
25 Temmuz 2021 - 11:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun iddialı ama bir o kadar da kararlılığının göstergesi olan bir cümle… Geçtiğimiz günlerde idrak ettiğimiz Kuran Bayramı öncesinde Vali Hacıbektaşoğlu, kent içerisinde bulunan aşı noktalarını ziyaret etti ve görevli personele moral verdi.. Tillo yolu üzerinde bulunan inceleme gezisi Kızlartepesi Parkında son buldu.

Vali Hacıbektaşoğlu,  Vali Yardımcısı Resul Özdemir ve yeni Emniyet Müdürümüz Halit Aziz Yılmaz’la birlikte yaklaşık 2.5 km. uzunluğundaki yolu yaya olarak yürüdü.. Normalde 15-20 dakikada yürünecek bu yol, Vali Hacıbektaşoğlu’nun hemen-hemen gördüğü her vatandaşa aşı yapıp yapmadığını sorması ve aşı olmaya ikna etmeye çalışması nedeniyle üç saate yakın bir süre devam etti.

Aşı noktalarında görevli personelin hatırlarını soran ve bir sorunlarının olup olmadığını sorarak moral ve motivasyonlarını yükseltmeye çalışan Vali Hacıbektaşoğlu, yolda karşılaştığı vatandaşların hemen hiç birini es geçmeden konuştu ve aşı olup olmadıklarını sordu.. Birinci doz aşıyı olanlara ikinci doz aşı olmalarını önerdi.

Vali Hacıbektaşoğlu, ikna çalışmalarının ağırlıklı bölümü aşı olmayanlara karşı oldu.. Bunlardan bir bölümü ihmal ettikleri için bugüne kadar aşı olmadıklarını belirttiler.. Bunların da ikna edilmeleri kolay  oldu.. Zor olan kesim aşıya karşı olanlardı ve bunlar biraz zaman aldı.. Bu kesimdekilerin önemli bir bölümü de ikna edildiler.

Tabii ki üç saatlik inceleme yalnızca aşıyla sınırla kalmadı.. Valiyi karşılarında gören vatandaşlar başta dışarıya atılan kahvehane sandalyeleri ve trafik olmak üzere, sorun yaşadıkları her sorunu anlattılar..

Vali Hacıbektaşoğlu, yapım çalışmaları devam eden Güres Caddesinde yürütülen çalışmaları da yerinde inceledi ve yanlış gördüğü bir iki konu hakkında yüklenici firmanın sorumlusunu uygun bir dille uyardı.

İncelemelerinin sonunda Vali Hacıbektaşoğlu, kararlılığını ve idealistliğini gösteren cümleyi kurdu.. Vali Hacıbektaşoğlu, gerçekten bu konuda kararlı.. Zorlama ile değil, ama ikna yoluyla aşı oranları yükseltilecek ve toplumda bağışıklık oranı yükseltilecek.. Bir iki haftadan beri bu alanda hızlandırılan çalışmalara daha da ivedilik kazandırılacak.

Vali ve tüm yetkililer ile bilim insanlarının önerdiği aşılama dışında yapılabilecek bir yöntem var mı? Bilen varsa anlatsın da hepimiz bilelim.. Yok ise de ki yoktur o zaman hepimiz aşı olalım.

Ve son olarak insanlar ayı olmadıkları için Vali Hacıbektaşoğlu uykuyu kendisine haram ediyorsa.. Bilerek ve isteyerek aşı olmayanların uykuları ne olsun?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.