Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU, BEĞENDİK BELDESİNDE ARAMA/KURTARMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Vali ve Belediye Başkan

Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, ilimiz Pervari ilçesinde pikniğe giden ve Müküs Çayı’na düşen arkadaşını kurtarmak isterken akıntıya kapılarak kaybolan hemşir Eyüp Güneş ile ilgili yapılan arama/kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.
Sabahın erken saatlerinde olayın meydana geldiği ilimiz Pervari ilçesine bağlı Beğendik beldesine giden Vali Hacıbektaşoğlu, İlçe Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin’den yürütülen arama çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı.
Vali Hacıbektaşoğlu, Müküs Çayı’na düşen arkadaşını kurtarmak isterken akıntıya kapılarak kaybolan hemşir Eyüp Güneş’i arama çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdüğünü belirterek, Eyüp kardeşimizin bulunması için devletin tüm imkân ve kabiliyetlerinin seferber edildiğini belirtti.

GÜNEŞ AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Hacıbektaşoğlu, arama çalışmalarının devam ettiği Beğendik beldesinde hemşir Güneş’in babası Aydın Güneş ve yakınlarını ziyaret etti. Baba Aydın Güneş ve aile bireylerinin üzüntülerini paylaşan Vali Hacıbektaşoğlu, Güneş ailesi ile bir süre sohbet ederek, bölgede yapılan arama çalışmaları ile ilgili aileye bilgi verdi.

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Vali Hacıbektaşoğlu,  arama/kurtarma çalışmalarının, Müküs Çayı, Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali bölgesinde yer alan Güleçler, Narsuyu köylerine yakın göl alanı ile Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı Hacımehmet Köyü mevkiinde sürdüğünü belirtti.
Arama/kurtarma çalışmalarına görevli 140 kişilik ekibin katıldığını belirten Vali Hacıbektaşoğlu, bölgeye sevk edilen jandarma ve emniyete ait su altı ekipleri, AFAD, UMKE, jandarma ve güvenlik korucularımız, belirlen program dâhilinde arama/kurtarma çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.
Günün ağrımasıyla başlayan arama çalışmaları, gün batımıyla birlikte göl olan alanlarda da yüzey gözetlemeleri yapıldığını belirten Vali Hacıbektaşoğlu, arama çalışmalarına insansız hava araçları ve dronelerin de destek verdiğini tüm bölgelerin titizlikle taranarak, aramalara devam edildiğini ifade etti Vali Hacıbektaşoğlu, tüm dualarımız Eyüp kardeşimize en kısa sürede ulaşmaktır diyerek sözlerini noktaladı.
Vali Hacıbektaşoğlu’nun inceleme gezisinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, Pervari Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya, Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, Beğendik Belde Belediye Başkanı Gürgün Özdemir, İl Sağlık Müdürü Dr.Erol Emre Ömür, AFAD İl Müdürü Cahit Akkoyun da hazır bulundu.

Haber:Cüneyt ARITÜRK