REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

VALİ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ SAYIN OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU’NA ARITÜRK AİLESİ ADINA TEŞEKKÜR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
VALİ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ SAYIN OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU’NA ARITÜRK AİLESİ ADINA TEŞEKKÜR
1-Ahmet ARITÜRK
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
23 views
13 Ocak 2021 - 15:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bugünkü yorum yazımda 26 Ekim 2020 tarihinde ebediyete intikal eden Gazetemiz Sahiplerinden ikiz kardeşim Merhum Mehmet Metin Arıtürk’ün adının yaşatılması adına yakın ilgi ve alakalarını esirgemeyerek Belediye Meclisine karar aldırtan Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu ile Belediye Başkan Yardımcımız Doç. Dr.  Sayın Ali Aytek ve Belediye Meclisinin saygıdeğer üyelerine bu kadirbilirliklerinden dolayı ARITÜRK AİLESİ adına açık teşekkürlerimi arzetmek istedim.

7 Ağustos 1937 tarihinde yayın hayatına giren Gazeteniz Siirt, İlimizde yayınlanan  ilk Gazete olmak yanında Türkiye’de halen  yayınını sürdüren en eski 10 Gazete arasında yer almaktadır. 83 yıllık yayın hayatı süresince hepsi de aileden olmak üzere sahipleri değişmişse de yayın çizgisinde bir değişiklik olmamış, logosunda yer aldığı gibi (CUMHURCU) olmak ilkesinden asla taviz vermemiştir.

Bu bir gerçektir ki, bu uzun yayın süresi zarfında sahipleri değişmiş olsa bile, gazeteyi 1960’lı yıllardan beri omuzlayan ve ayakta tutan iki isim olmuştur. Bu iki isimden biri ikiz Kardeşim Merhum Mehmet Metin Arıtürk ve diğeri de (ben) Ahmet Arıtürk’tür. 1960 yılından bu yana köşe yazarı olarak Kardeşim Merhum Mehmet Metin Arıtürk’ün Siirt Gazetesinde 25-30 bin dolayında makalesinin yayınlanmış olduğunu söylersem, mübalağa etmiş olmam. Yorum yazılar yanında, elbette çok sayıda haberlere de imza atmıştır. Yorum yazılarda ve haberlerde Siirt’in menfaatleri yanında, her zaman için Türkiye’nin birlik ve beraberliğine vurgu yapılmış, Haktan ve halktan yana bir çizgi izlenmiştir. Merhum ikiz kardeşim, Kanal 56 televizyonunda da uzun süre Ayhan Mergen kardeşimizle birlikte Siirt’in ve Türkiye’nin genel sorunları konusunda programlar yapmışlardır. Siirt ve Siirtlilerin sorunları yanında 60 yıldan beri bölgemizin ve ülkemizin sorunlarını dile getirmek açısından çaba sarfetmiş bir ismin yaşatılması konusunda Valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’nun gösterdikleri duyarlılık, sadece ARITÜRK AİLESİNİ değil, Merhum Mehmet Arıtürk’ü tanıyan hemşerilerimizin de takdirlerini mucip olmuştur.

 (Kadirbilir olmak, yüksek haslet sahibi, duyarlı kişilerin karakterleridir) diyerek yazımı bir kere daha Vali ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu ile Belediye Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Sayın Ali Aytek’e ve Belediye Meclisimizin saygıdeğer üyelerine teşekkür ederek noktalıyorum.

TAŞLAMALAR

SEÇİM KAZANMAK İÇİN

SEÇİM YASALARIYLA

OYNAMAK İYİ DEĞİL

GELMEYİN BU OYUNA

SEÇİMLE GELEN YİNE

SEÇİMLE GİTMELİDİR

İKTİDARLAR SEÇMENE

SAYGI GÖSTERMELİDİR

MİLLET İRADESİNE

SAYGILI OLMAK GEREK

PARTİLERİN ÖNÜNE

BARAJ, VİRAJ NE GEREK

DEMOKRASİ DEDİĞİN

HALKIN İRADESİDİR

HALKIN İRADESİNİN

TAHAKKUK ETMESİDİR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.