Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Yardımcısına Taciz Davası!

Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı’ya ‘cinsel taciz’ ve ‘tehdit’ suçlarından dava açıldı. 

Kırşehir Vali Yardımcısı Alper

Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı hakkında Eskişehir’de görevli olduğu 2022 yılında bir kadına cinsel tacizde bulunup tehdit ettiği iddiasıyla dava açıldı.

BirGün’de yer alan habere göre; mağdur M.Ç, Vali Yardımcısı Alper Balcı tarafından tehdit edildiğini belirterek şikayette bulundu. “Cinsel taciz ve tehdit” suçlamasıyla açılan soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Kovuşturmaya yer yok” kararı ile kapatılırken M.Ç. karara itiraz etti.

MESAJLARIN EKRAN FOTOĞRAFLARI MAHKEMEYE SUNULDU  

Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, “Kadına karşı tehdit ve cinsel taciz” suçlarına dair yazışmalara ilişkin ekran görüntüleri bulunduğunu belirterek itirazı kabul etti. Kasım’da Balcı hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede, Balcı’nın mağdur M.Ç’ye yönelik, “Bu ilişki mezarda biter, senden vazgeçmeyeceğim, Mezarda biter bazı aşklar, eşimsin mezara kadar” ifadelerini kullandığı ve üzerinde Alper Balcı yazan bir silah fotoğrafı gönderdiği belirtildi.

‘ZİNCİRLEME CİNSEL TACİZ VE TEHDİT’ 

Balcı savunmasında, kendisine iftira atıldığını öne sürdü. İddianamede, Balcı’nın ‘cinsel taciz’ ve ‘tehdit’ suçlarını zincirleme şekilde işlediği belirtildi. M.Ç. ise daha önce savcılığa verdiği ifadede, Balcı ile 4 yıl önce tanıştıklarını belirterek, “Evli olmasına rağmen yalan söyleyerek dini nikâh kıydırıp, benim gururumla oynamıştır. ‘Ben dini nikâhlı kocanım, üzerinde hakkım var’ diyerek benden birçok kez borç almış, geri ödememiştir” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Vali Yardımcısı Balcı, kendisiyle ilgili henüz yayınlanmamış haberlere “kaos oluşturacağı” iddiasıyla yayın yasağı ve erişim getirilmesini istemiş ancak mahkeme talebi reddetmişti.