REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

VATANDAŞLAR, KİMSEYİ DİNLEMEK İSTEMİYOR!.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
VATANDAŞLAR, KİMSEYİ DİNLEMEK İSTEMİYOR!.
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
14 views
15 Ağustos 2020 - 12:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vatandaşlarımızın önemli beklentileri var ve yıllardır seçim meydanlarında kendilerine vaat edilenler yerine getirilmediğinden, en önemli beklentileri olan insanca yaşam koşullarını kucaklamaktan yoksundurlar. Günümüzde en önemli sorunlardan biri işsizliktir ve çoğu ailenin işsiz çocukları kendilerine nasıl ve ne zaman ekmek kapısı aralanacağını bilmezlerken, ücret dengesizliği yüzünden ceplerine bir kaç kuruş harçlık koyamayan aile çalışanları kahroluyorlar ama bu üzücü durumlarına maalesef aldırış edilmiyor.

Huzursuzluğun en önemli nedeninin refahsızlık olduğunu dile getiren bazı vatandaşlar; “Siyasiler seçim döneminde dile getirdikleri vaatlerinin arkasında dursaydılar ülkemizde işsizlik olmayacak ve gelişmiş ülkeler gibi kalkınmış olacaktık.. Ne var ki ülke yönetiminde söz sahibi olanlar vaatlerini gerçekleştirmedikleri gibi, insanca yaşam hakkı sadece kendilerine ve kendileri gibilerine aitmiş gibi bir tutum sergileyerek yakınmakta olan milyonlarcamızı umursamıyorlar.. İşsizliği kısa bir zaman dilimi içinde aşağılara çekmenin mümkün olmadığı gün ışığındadır ve bu bakımdan ücret dengesizliğini giderme beklentisine öncelik verilmeli ki sıkıntılarda az da olsa bir rahatlama sağlanmış olsun.. Paramızın uğradığı kan kaybı yüzünden daha da azalan satın alma gücümüzü iyileştirmek zor değildir, yeter ki sıkıntıların eşit şekilde çekilmesini öngören bir anlayış içine girilsin… Fiyatlardaki artışın dikkate alınarak sadece dar gelirlilerin ücretlerinde bir iyileştirme yapmak mümkündür… Doğrusu artık siyasilerin söylemlerini dinlemek, siz medyanın yazdıklarını okumak istemiyoruz… ” demektedirler.

Halkımızın çok büyük bir kesimi, gelir dağılımındaki adaletsizliğin mağduriyetini yaşıyorlar ve istenirse söz konusu mağduriyette rahatlama sağlamak, bence de zor değildir. Şüphesiz, içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda ücretlerdeki mağduriyette iyileştirme yapmak için maddi kaynağa ihtiyaç vardır. İnanıyorum ki, ülke genelindeki savurganlıkları asgari düzeye indirgeyecek önlemler alınırsa bu beklenti rahatlıkla karşılanacaktır.

Dolar kurundaki yükseliş dışarıdan ithal edilen ihtiyaç kalemlerine yansıdığından, fiyatlarının daha da pahalılaşmasına yol açmıştır ve ilgililerin bu gerçeği dikkate alarak dar gelirlileri rahatlatmaları gerekir diyerek yakınanların feryatlarına kulak vermelerini temenni ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.