REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

VAY DOMUZ OĞLU DOMUZLAR!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
VAY DOMUZ OĞLU DOMUZLAR!!!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
15 views
17 Ocak 2018 - 12:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fiyatının dizginlenmesi amacıyla ithal edilen etlerin helal kesim olup olmadıkları tartışılırken, şimdi de haberimiz olmadan nasıl DOMUZ ETİ yedirildiğimiz ve sakatatlarından nelerin üretildiği konusunda  yoğun iddialar var. Meğer haberimiz olmadan domuz etinden ve sakatatlarından öylesine kullandırılıyormuşuz ki, sormayın gitsin. Neredeyse marketlerde bulunan bütün gıda maddelerinde domuz eti ve domuz ürünü kattıkları bulunduğu vurgulanıyor. Domuz kanından bile et üretilip kırmızı et diye  yediriliyormuş da haberimiz yokmuş!

Et mamullerini bir yana bırakın, yediğimiz ekmekte, yoğurtta, içtiğimiz sütte bile domuz katkı maddesi bulunması ihtimal dahilinde. Hazır pastalarda, keklerde, püskevit çeşitlerinde domuz yağı kullanıldığı iddiaları var. Hatta et suyu tabletler, hazır köfte harçları, hazır çorbalar, kuruyemiş, cips ve dondurmada bile domuzdan katkı maddeleri varmış…

Gazeteci Yazar Soner Yalçın “Saklı Seçilmişler” adlı kitabında ‘hangi yiyeceklerde domuz katkısı olduğunu’ ayrıntılarıyla açıklamakta. Yalçın, “Yoğurtlara kıvam artırması ve su tutması için jelatin ekleniyor. Jelatinin çoğunlukla domuz derisinden elde edildiğini kaç kişi biliyor? Hangi yiyeceklere domuz katkı maddesi konduğunu ayrıntılı yazdım, insanımız bilsin” demekte.

Dinimizde domuz etinin haram olduğu ayet-i kerimelerle sabittir. Buna rağmen, Müslümanlara bile-bile domuz etinden veya domuza ait sakatatlardan üretilen gıda maddeleri yedirmek büyük bir vebaldir. Aslında vebal olmaktan öte cezai müeyyidesi olması gereken bir durumdur. Tüketici olarak vatandaşların hazır mamulleri analiz edecek imkânları olmadığı bellidir. Dolayısıyla bunu sağlamak devletin kurum ve kuruluşlarına ait görevlerdendir. Bu bakımdan, özellikle bütün gıda mamullerinin üzerine domuz etinden veya sakatatlarından kullanılıp kullanılmadığı açık ve okunabilecek şekilde yazılmalıdır. Hani (Müslüman mahallesinde salyangoz satmak) diye bir deyim vardır. Biz salyangozdan da vazgeçtik, Müslüman mahallesinde domuz satanları açığa çıkarmak devletin ilgili kurumlarının görevidir.

Haberimiz olmadan bize domuz eti yediren veya yedirilmesine göz yumanlara (VAY DOMUZ OĞLU DOMUZLAR) derken, Müslümanlık konusunda mangalda kül bırakmayan yetkililere ve etkililere seslenerek diyoruz ki, gerekli tedbirleri alın, Müslümanlara domuz eti yedirenlere karşı  yasal cezaları uygulayın! Yasalar yeterli değilse, yeni yasalar ihdas edin…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.