REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“YA BAYRAM SONRASI?..”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“YA BAYRAM SONRASI?..”
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
9 views
17 Ağustos 2018 - 14:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Emeklilere iki dini bayramda 1000’er TL ikramiye verileceğine yönelik bu yıl yaşama geçirilen karar gereği, Kurban Bayramının ikramiye dağıtımına geçen Perşembe günü başlandı ve dün  dağıtıma devam edildi. İnsanca yaşam koşullarında mağduriyet yaşayan emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin onları kısmen de olsa rahatlatacağı tartışılmazdır ve piyasadaki hareketlilik, esnafımızı geçici bir süre olsa da sevindirecektir.

Nabızlarını tutmaya çalıştığım bazı emekli vatandaşlarımız, iki bayram ikramiyesine sevindiklerini ifade ederlerken; “Ancak, bu iki ikramiyenin insanca yaşam beklentimizi karşılamaktan uzaktır ve sayın ilgililer, bunu çok iyi bilmektedirler. Emeklileri insanca yaşam koşullarına kavuşturmak için paylaşımın önemsenmesi gerekir. Ne var ki bu konuda karar vericiler, insanca yaşam hakkının sadece kendilerine ait olduğu zihniyetiyle hareket ediyorlar. Yaşadığımız mağduriyetlere rağmen iki dini bayramda ikramiye verilmesine sevindik. Bu arada bazı emeklilerimize maaşlarının bayram öncesi verileceğini dile getiren haberlere de değinmek isteriz.  Bu önceliği bizlere müjde olarak aktarıyorlar. Maaşlarımızı bayram öncesinden aldığımızda harcamak durumunda kalacağız. Çünkü, çocuklarımıza içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntıyı izah etmeye çalışsak da anlamayacaklar… Bu nedenle bayram ikramiyesinin bayram öncesinden verilmesine sevindik ama, maaşların bayram öncesi verilecek olması, bizi rahatlatacak yerde sıkıntıya sokacaktır. Öyle ya, aldığımız maaşlarımızı Bayram vesilesiyle harcasak, bayram sonrasında ne yapacağız?..” diye vurguladılar görüşlerini…

Ülkemizde yaklaşık 12,5 milyon emekli var ve ekseriyeti dar gelirli ücrete talim yapmaktadır. Bunun içindir ki, kendilerine iki dini bayramda 1000’er TL ikramiye verilmesi kararının sevindirici ve isabetli bir karar olduğunu belirtirken, onların mağduriyetini giderecek gerçek önlemler alınması beklentilerinin de dikkate alınmasını temenni ediyorum.  Ekonomik koşullarda zorlandığımız bir süreçten geçmemize rağmen, onların mağduriyetini aşağılara çekecek uygulamalar olduğu inancıyla beklentilerini sayın ilgililere iletiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.