REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YA VATANSEVER OLACAKSIN, YA VATAN HAİNİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YA VATANSEVER OLACAKSIN, YA VATAN HAİNİ!
5-Cüneyt ARITÜRK
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
11 views
16 Aralık 2017 - 12:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İnsanlar, vatandaşı oldukları ülkeler açısından iki sınıfa ayrılırlar (VATANLARINI SEVENLER) veya (VATAN HAİNLERİ!) Bunların arasında bir orta yol yoktur. Vatanını, bayrağını, toprağını seven insan, bunun gereğini yaşamının her döneminde yerine getirir. Vatanı sevmek için kişinin illa ki yüksek bir mevkide, makamda olmasının gereği de yoktur. (Karınca kararınca) deyiminde olduğu gibi kendi gücüne ve kabiliyetine göre VATANSEVER olması yeterlidir.

Hazret-i İbrahim’in (Peygamberimize, O’na ve cümle Peygamberlere salat ve selâm olsun) halkı tarafından ilahlaştırılmış  Nemrut tarafından ateşe atılmasıyla ilgili bir anekdot vardır. Hazret-i İbrahim’in, Nemrut tarafından ateşe atılacağını haber alan bir karınca, ağzına bir damla su alarak yola koyulur. Onu gören diğer karıncalar nereye gittiğini sorduklarında cevap verir:

-Nemrut melunu, Hazret-i İbrahim’i ateşe atacakmış. O ateşi söndürmek için gidiyorum!

Diğer karıncalar, alay ederek:

-Nemrut’un yakacağı koca ateşi, ağzındaki bir damla suyla mı söndüreceksin! demişler.

Karınca, şu ibretli cevabı vermiş:

-Evet, ben de biliyorum ki, ağzımdaki su damlasıyla ateşi söndüremem. Ateşe yaklaştığım zaman, zaten yanacağım. Ama İBRAHİM’İN YOLUNDA ÖLMEK ŞEREFİ BANA KÂFİ…

Evet, bu ülkede yaşayan 80 milyon insan, bu karıncadan ibret alarak vatanlarını severlerse ve vatanları için ölümü göze alırlarsa mevkileri, makamları ne olursa olsun fark etmez. Asıl olan niyettir. Bu mübarek Vatanı can vermek pahasına sevmektir. Gerektiği zaman, gerektiği yerde vatan için can vermektir.

Denilebilir ki, (şimdi bu vatan muhabbeti nereden çıktı.) O’na da açıklık getireyim. FETÖ mensubu EMRE USLU adında satılmış bir VATAN HAİNİ himayesine girdiği ABD’den attığı SKANDAL TWEETLERDE özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını VATANLARINI SATMAĞA ÇAĞIRARAK DİYOR Kİ: “Vatanınızı satın diye söylemiyorum ama Mahşerde ‘kulum niye ya vatanını sattın?’ diye soru yok. Çünkü sorular Kuran’dan çıkacak ve KURAN’DA ‘VATAN SATMAK’ diye bir kavram yok. Küfür etmenin günah olduğu doğru ama Allah’a inanıyorsanız dediğini yapın hoşunuza gitmese de” diye yazmış.

Peki, bu satılmış kişinin (VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR) hâdis-i şerifinden de mi haberi yok! Bu hadis-i şerif aynı zamanda  (VATANINI SEVMEYEN İMANSIZDIR) şeklinde yorumlanmaz mı!

Emre Uslu ve benzeri (VATANSIZLAR) gibi derin bir çukura düşmek yerine, kişinin gerektiğinde uğruna can vereceği bir vatanının olması ne kadar güzeldir.

Allah’ım, vatanımız için duygularımızı Hazret-i İbrahim’in içine atılacağı ateşi söndürmek için yola düşen karınca gibi yap. Varsın, ateşi söndürecek gücümüz olmasın. Yeter ki, Vatanımız için ölümü göze alacak bir yüreğimiz olsun…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.