Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Yağcı: Hilafet Bayrağı Mızrak Ucundaki Kuran Sayfasıdır (VİDEOLU HABER)

Bağımsız Türkiye Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Yağcı, Gözcü Tv Haber Karavanı programında genele siyasete dair yaptığı değerlendirmede, son günlerde gündem olan Hilafet bayrağına ilginç bir benzetme yaptı. Sıffın savaşından örnek veren Yağcı, savaşta mızrak uçlarına takılan Kuran sayfalarından örnek verdi.

Bağımsız Türkiye Partisi Bolu

Gözcü Tv’nin Haber Karavanı programına katılan Bolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Yağcı, Alptekin Aydoğan’ın konuğu oldu. Genel siyaset üzerine değerlendirme yapan Yağcı, son günlerde tartışma konusu olan Hilafet bayrağı ya da Tevhid bayrağı konusuna değindi. Konuyu Sıffın savaşını örnek vererek anlatan Yağcı; Sıffın savaşında da Muaviye’nin askerleri mızraklarının ucuna Kuranı kerim sayfaları takmıştı. Bu Hz. Ali’ye kurulan bir tuzaktı. Kuran sayfalarını gören Ali’nin askerleri savaştan çekilmiş ve Ali Muaviye ye karşı savaşı kaybetmişti. Tevhid bayrağı da aslında bu gün çözümü olmayan siyasetin kaldırdığı mızrağın ucundaki Kuranı Kerim sayfasıdır dedi. Sözlerine Hilafet bayrağı kaldırmakla olmaz diye devam eden Yağcı , hepimiz inanıyorsak o hilafet bayrağı ile olmaz bir arada olmamız için gelin ehlibeytte bir arada olalım diye sözlerini bitirdi.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/eO9UuHkupqY?si=TA6smIigu4XR_7A-” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share” allowfullscreen></iframe>