REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YAPILANIN, NİÇİN YAPILDIĞI ÖNEMLİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YAPILANIN, NİÇİN YAPILDIĞI ÖNEMLİ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
11 Nisan 2018 - 15:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünyamızda ve özellikle bölgemizde, zihinlerde acabalara yol açan gelişmeler yaşanıyor. Bölgemizde yaşanan gelişmelerin kritiği yapılacak olursa; benimsenmeyen gelişmelerin, dayandırıldığı gerekçelerde hiçbir samimiyet olmadığı gerçeği çok net şekilde anlaşılacaktır sanırım. Suriye’nin Doğu Guta’sında meydana geldiği belirtilen katliamda kimyasal silah kullanıldığı kanısında olanlar bu insanlık dışı vahşeti yapanlardan mutlaka hesap sorulacağını ifade ederek bu hesap sormayı geciktirmemek gayesiyle harekete geçmeleri, arzulanmayan bir savaşın yaşanabileceği endişesine yol açmıştır ve bu konudaki gerginlik devam etmektedir.

Ortadoğu üzerinde çok yönlü senaryolar tezgahlandığını görmeyen göz yoktur. Bir zamanlar Irak’ta kimyasal silah kullanıldığı yanı sıra, bu ülkenin halkını bir diktatörden kurtararak demokrasiye kavuşturma adına gerçekleştirilen işgalin gün ışığına kavuşan gerçek sonuçları, işgalin neden yapılmış olduğunun göstergesidir ve bu işgalin sadece buralardaki zenginlikleri sömürerek hazırlanmış olan bir projeyi hayata geçirmek olduğunu anlamayan kalmamıştır.

Irak’ın işgalinden sonra “Arap Baharının” yaşandığı ülkelerin durumu da unutulmuş değildir ve şimdi de ihtirasları sonucu kendilerini kaybedecek kadar gözü dönmüşlerin Suriye üzerindeki hesapları gündemdedir. Bir taraftan süper güçlerden ABD ve kendisini destekleyenlerle, diğer taraftan yine süper güç olarak ifade edilen Rusya ve kendisini destekleyenler arasında tırmanmaya başlayan gerginlik, sağduyu içine girilmediği taktirde bölgede yeniden oluk gibi kan akmasına sebebiyet vermiş olacaktır. Ortadoğu coğrafyasında yaşayan ülkelerin demokrasiye kavuşturulmaları, diktatörlerden kurtarılmaları ve benzer gerekçelerin tümü kuyruklu yalandır ve bu gerekçelere sığınanların insanlıkla bağdaşmayan hırsları ile gözlerinin dönmüşlüğü yüzünden birçok İslam ülkesi kan gölüne dönüşmüştür. Doğu Guta’da yaşanan insanlık dışı katliam, bölgede savaş rüzgarları estirmeye başlayanların umurunda değildir ve katliamları kınamak, tel’in etmek maalesef acı gerçeği değiştirmiyor. Bu bölge coğrafyasında yer alanların emperyal güçlere yem olmamak için birlik ve beraberlik içinde olmaları gerekir ama, çoğu bunu yapacakları yerde onların yanında yer alarak ekmeklerine yağ sürüyorlar. Siirt’li hemşerilerim de  bölgede yaşanan ölümlere sebebiyet verenlere lanet yağdırıyorlar ama, acı gerçek değişmiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.