Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

“YARDIM CUMHURİYETİ”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın açıkladığı rakamlara göre ülkemizde geçen yıl 11 milyon 362 bin insan gıda yardımı alırken, 5,7 milyon hane ise sosyal yardım aldı.. Geçtiğimiz kış 4 milyon haneye doğalgaz ve kömür yardımı yapılırken, 9,5 milyon insan genel sağlık sigortasını ödeyemedi.. 141 bin çocuk, ailesi bakamadığı için devlet desteği almak zorunda kaldı.. İstanbul ve İzmir’de otobüs duraklarında, elektrik direklerinde, ağaçlarda satılık böbrek ilanları görüldüğü basına yansıdı.. Bütün bunlar acaba neden oluyor?

Bu yıl bütçeden tarımsal desteklere ayrılan pay 25,8 milyar TL, bütçeden faize ayrılan pay ise 300 milyar lirayı bulacak.. Üstüne mazot zamları, elektrik zamları, vergiler, ithalatın önünün açılması, gümrük vergilerinin sıfırlanması, ne çiftçi kaldı ne köylü kaldı ne tarımla uğraşan, ne de hayvancılıkla uğraşan.. Küçük esnaf yok oldu, emekli ve asgari ücretli de açlığa talim ediyor.. Böyle bir noktada vatandaşın karşı karşıya kaldığı büyük sıkıntıları, çarşı pazardaki, akaryakıt istasyonlarındaki feryatları, dramları küçümser bir tavırda olunması gerçekten akıl alır bir durum değil.. “Şimdi çıkıp birileri aç kaldık diyor.. Vicdansızlık yapmayın, ne aç kaldın? Aç kalan falan yok” diyen yetkililerimiz var.. Bu söylem, iktidarın vatandaşın sıkıntılarına, ne kadar ‘duyarlı’ olduğunu göstermesi açısından son derece önemli.. Madem ülkemizde aç kalan insan yok, bizzat sayın bakanın açıkladığı geçen sene 11 milyon 362 bin insana gıda yardımı neden yapıldı? Aç kalan yoksa, pazarlarda ve bakkallarda ucuz meyve ve sebze reyonları ne diye çürük sebze ve meyve satıyor? Aç kalan yoksa, büyük şehirlerimizde belediyeler neden indirimli ekmek kuponu dağıtıyor? Aç kalan yoksa neden 5,7 milyon insana sosyal yardım yapılıyor diye sorarlar adama.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER