REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YAŞASIN BEŞİKTAŞ’IN AĞABEYLİĞİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YAŞASIN BEŞİKTAŞ’IN AĞABEYLİĞİ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
17 views
24 Ağustos 2020 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt İl Özel İdare Spor kendisine cömert ve kadim tarihe sahip bir ağabey buldu. Özellikle kardeş demiyorum. Çünkü kardeşler arasındaki ilişki daha çok karşılıklı bir dayanışmayla gerçekleşir. Ancak ağabeyler baba gibidirler, öz veriyle korur, sahip çıkar ve kardeşlerinin her sorununda hiçbir karşılık beklemeden koşarlar. Bu nedenle Kulüp Başkanımız Hıfzullah Canpolat’ın girişimleri ile Beşiktaş’ın takımımıza ağabeyliği hayırlı olsun.

Kulübümüzle Beşiktaş arasında birkaç konuda prensip kararına varılmış.. Beşiktaş Kulübü, diğer liglerdeki kulüplere kiralık olarak verdiği futbolculardan bir bölümünü bize verecek ve bunlarla birlikte bir teknik heyetin de gelmesi söz konusu. Bunların dışında Ocak ayında bir dostluk maçı planlanıyor. Bunlardan daha önemlisi Beşiktaş Kulübünün Doğu ve Güneydoğu Anadolu seçmeleri ilimizde yapılacak ve Beşiktaş’ın yetiştirmekte olduğu genç yetenekler gelip ilimizde kamp yapacaklar.

Her bir madde diğerinden daha önemli ve daha anlamlı.. Özellikle futbolcu ve teknik heyet desteği ile seçmelerin burada gerçekleştirilmesi ve kamp yapılması ilimizin gelecekteki futbolu açısından çok büyük yararları olacak bir konu.. Siirtli genç yeteneklerin ufkunu açacak ve onlar için bir fırsat kapısı olacaktır. Bunların yanı sıra ilimizin tanıtımına ve bazı insanlarda var olan suni olarak oluşturulmaya çalışılan algının kırılmasına da katkıda bulunacak.

Bizim açımızdan bu kadar yararlı olan bu konuya Beşiktaş açısından baktığımızda da çok anlamlı görünüyor. Çünkü bu güzide takımımız sosyal sorumluluk gereği  halen tüm sorunlarını aşamamış olan ilimize böyle bir katkıyı yapmış olmakla çok anlamlı mesajlar vermiş oluyor. Her şeyden önce  bu hareketiyle ülkemizin her bir toprağında yaşayan insanların kardeş olduklarını göstermiş, spor alanında doğu ile batı bölgeleri arasındaki farkın azalmasına katkıda bulunacak.. Özetle ülkemizin birlik ve beraberliğinin temeline önemli bir sağlam harç koyarak geleceğin güçlü Türkiye’sine bu alanda destek vermiş olacak.

Gelişmeler  sevindirici ve umut verici..Bir an önce gerçekleşmesini bekliyoruz ve bu vesile ile Türkiye’nin en büyük kulüplerinden olan Beşiktaş Kulübümüzün güzide yöneticisi ve gerçek spor adamı Ahmet Nur Çebi’ye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bilsin ki, atacağı bu adım yukarıda belirttiğim katkıları sağlayacağı gibi unutulmayacak ve bölgemizde siyah beyaz renklere gönül veren kişilerin artmasına katkıda bulunacaktır. Bu arada şunu belirtmek isterim, her ne kadar  oğlum Ali ve torunum Yusuf Çınar  kadar  fanatiklik derecesine varmasa da yaklaşık 50 yılı aşkın  bir süreden beri Beşiktaş’a  gönül vermiş biri olarak sevincim  çok daha fazla oldu.. Gerçekten Siirt’te çok sayıda Beşiktaşlı bulunuyor.

Bir de çok sayıda Beşiktaşlı mülki idare amiri ile de çalışma imkanı buldum.  Hemen ilk aklıma gelenler eski Vali Yardımcımız günümüzün Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, eski valilerimizden Necati Şentürk, yine eski vali yardımcısı ve belediye başkan vekili Ceyhun Dilşad Taşkın.. Bunlarla Beşiktaş’ı konu aldığımız sayısız tatlı sohbetlerimiz oldu.

Son olarak değerli Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibine sonsuz teşekkürler.. İnşallah en kısa zamanda kendisini Siirt’te ağırlamanın sevincini yaşar ve ilimizde siyah beyaz renklere gönül vermiş kişilerin   katlanarak arttığını görürüz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.