REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YATIP, KALKIP ATATÜRK’E DUA EDELİM!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YATIP, KALKIP ATATÜRK’E DUA EDELİM!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
9 views
09 Ekim 2018 - 13:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye ve Dünya kamuoyu 2 Ekim 2018 gününden beri Washington Post Gazetesi’nin Suudi Arabistanlı yazarı Cemal Kaşıkçı’yı konuşuyor.  İstanbul’daki Suudi Konsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluğa giriş anını gösteren fotoğraflar paylaşılırken, çıkışına ilişkin hiçbir kamera görüntüsü yok. Buna rağmen, Suudi yetkililer, Gazetecinin konsolosluktan çıktığını iddia etmekteler. Bu iddiaya göre adam, buharlaşıp uçmuş olmalı!

Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluğa girdiğini gösteren fotoğraf karesinde giriş tarihi ve saat bilgisi dahi yer almakta. Fotoğrafta, Konsolosluğa giriş tarihi 2 Ekim saat 13:14 olarak gösteriliyor.

Rejim aleyhtarı olduğu için Suudi rejimi gizli servisi tarafından öldürülmüş olabileceği iddia edilen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluğa girmeden önce (eğer makul bir süre içinde çıkmazsam, Yasin Aktay’a haber verin) dediği söyleniyor. Yasin Aktay, Siirt eski Milletvekili olmak yanında Yeni Şafak Gazetesinde de yazarlık yapmaktadır.

Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğunda öldürülüş olduğu iddiasını değerlendiren Washington Post Gazetesi Editörü Direktörü Fred Hiatt, “Cemal’in öldürüldüğü haberleri doğru ise bu korkunç ve akıl sır ermez bir fiildir.” ifadesini kullandı.

Kaşıkçının cesur bir gazeteci olduğunu belirten Hiatt, “Halen öyle olduğunu umut ediyoruz. Ülkesinin aşkıyla, insan onuru ve özgürlüğüne olan derin inancıyla yazıyor. Ülkesinde, Ortadoğu’da ve dünyada ona saygı duyuluyordu. Onun yazılarını yayınlamakta büyük gurur duyuyorduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Üyesi Connecticut Eyaleti Senatörü Demokrat Chris Murphy, sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulundu.

Murphy, “Suudların ABD’de yaşayan birini hileyle konsolosluklarına çekip orada öldürdüğü doğru ise Suudi Arabistan ile ilişkilerimiz temel bir kopma ile sonuçlanmalıdır.” paylaşımında bulundu.

Daha önce de paylaşımda bulunan Murphy, “Suudi Arabistan, Washington Post Gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı’ya ne olduğuna dair derhal açıklama yapmalıdır.” ifadesini kullanmıştı.

Konuya müdahil olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Kaşıkçı’nın çıkıp çıkmadığını Suudi konsolosluk yetkililerinin ispat etmesi gerektiğini belirterek: ”Kameralarınız var. Niye ispat etmiyorsunuz? 2 Ekim’den beri bir haber yok. Herkes ilk andan beri seferber olmuş durumda. Adalet Bakanlığı talimatıyla Cumhuriyet Başsavcılığı teyakkuza geçti, Emniyet çalışmaları devam ediyor, hedefimiz bir an önce sonuca ulaşabilmek. Çıkan haberler bizi de düşündürüyor. Bir an önce netice almak zorundayız. Konsolosluk yetkilileri buradan çıktı demekle kendini kurtaramaz. Çıktıysa da görüntülerle ispat edeceksiniz” diye konuştu..

Suudi Arabistan, Krallıkla idare edilen bir ülkedir. Bu ülke yıllardan beri Vahhabi olarak tanımlanan sözde Müslüman bir ailenin yönetiminde bulunuyor. Ülkede, rejim tarafından halka zulüm uygulandığı bilinen bir gerçektir. Suudi rejimi, en büyük ihanetlerinden birini Osmanlı İmparatorluğuna karşı gerçekleştirmiş, İngilizlerle iş birliği yaparak, Osmanlı İmparatorluğunu sırtından hançerlemiştir. Varlığını sürdürmek için kendi vatandaşlarına her türlü zulmü reva görmektedir. Yine varlığını sürdürebilmek için ABD’ye haraç veren Suudi Krallığı, seslerini kısmak için muhaliflerini bir şekilde öldürterek, ortadan kaldırmaktadır. Öyle anlaşılıyor ki, Cemal Kaşıkçı da, rejim tarafından öldürülmesi hükmü verilmiş bir Gazeteci. İşte, Krallık rejimleri, böyle rejimlerdir. Yatıp, kalkıp, Cumhuriyet Rejimini kuran Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına dua edelim. Unutmayalım ki, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de saltanatlarını sürdürmek için  babalarını, kardeşlerini ve öz  çocuklarını dahi öldürten padişahlar olmuştur.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.