REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YAZ OKULLARI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YAZ OKULLARI
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
12 views
09 Haziran 2018 - 15:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dün karnelerini alan öğrenciler yaklaşık 3 ay  tatil yaptıktan sonra okullarına kavuşacaklar. Çocukları kötülüklerden arındırmak için yaşama geçirilen uygulamalardan biri Yaz Okullarıdır ve bu okulların her cinsiyetten çocuklar için faydalı oldukları tartışılmazdır. Sekiz ay boyunca okulda arkadaşları ile birlikte değişik aktivitelere katılan öğrencileri evlerde hapsetmek doğru değildir ve onlara uzun tatil dönemi boyunca zarar görmeyecekleri ortamlar oluşturmak gerekmektedir. Yaz okullarının açılması ve yaygınlaştırılmaları bu amacı gerçekleştirmeyi hedefleyen çok isabetli bir uygulamadır.

Siirt’te özellikle blok apartmanlarda ikamet eden çocuklar, adeta cezaevindedirler ve her semtte vakit geçirecekleri parklar bulunmayışı önemli bir eksiklik olarak devam etmektedir. Hiç kimsenin çocuğunu gün boyu evde zapt etmesi söz konusu olmadığına göre, onları yaz okullarına yönlendirmek en doğrusudur ve gerekli parklardan yoksun ilimiz merkezinde  Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Yaz Okullarının yaygınlaştırılması için ilgi beklediğimizi, sayın yetkililerin de bu beklentiyi sahiplenmelerini temenni ediyoruz.

Ekonomik alanda Türkiye’mizin en zayıf illerinden biriyiz ve tatile girmiş olan binlerce öğrenciden Siirt dışında ailesiyle birlikte tatil yapma şansı bulacak olanların sayısı çok az düzeyde kalmakta, yani tatile giren çocukların çoğunun, tatillerini burada geçirmenin dışında  bir şansları yoktur. Onları; “Gözümüzün önünde olsunlar” diyerekten eve hapsetmenin kimilerini televizyon ve internet bağımlısı konuma taşıyabileceği gibi, kimilerinin büyüklerine olan itaatkarlıklarına da gölge düşürebilecektir.

Çocukları karşı karşıya kalabilecekleri kötülüklerden korumakla yükümlü ebeveynler, onları özellikle istismarlar konusunda da eğitmelidirler derken, boş zamanlarını nasıl değerlendirecekleri noktasında azami duyarlılığı göstermeleri gerektiğinin de altını çizmek isterim. Onları gün boyu eve hapsetmek yanlış olacağına göre boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamayı hedeflemelidirler ve bu konuda Yaz okullarını tercih etmekte küçümsenmeyecek yarar vardır. Çocuklarını Yaz Okullarına gönderenler, okullardaki aktiviteleri takip etmek suretiyle de bu güzel uğraşı daha çok benimsemelerine vesile olabilirler. Bu düşünceler içinde Yaz okullarının yaygınlaştırıldıklarına tanık olmaktan derin memnunluk duyulacağını vurguluyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.