Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

YENİ HAVALİMANI MI ESKİSİ Mİ?

Mevcut havalimanımızın günümüz de kullanılan uçakların iniş kalkışlarına müsait olmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek.
Zaten fazla söz hacette yok. Alın son yılların iniş kalkışlarını gösteren çizelgeleri inceleyin. Yıl boyunca kaç seferin tümden iptal edildiğini veya Batman Havalimanına aktarıldığına bakın. Bunu yapmak bile hava limanımızın durumu hakkında yeterli bilgi sahibi olmanıza yeter.
Sanırım bu gerçeğin farkına varmayan tek kurum Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü teknik personeli olsa gerek.
2010’lu bir yılların sonunda dönemin Valisi Ali Fuat Atik önderliğinde yapılan girişimler sonucunda bu genel müdürlükten gelen teknik heyetler sayısız incelemeler yaptılar.
Bütün kentin büyük bir heyecanla beklediği bu incelemelerin sonunda bir rapor hazırlandı. Hatta bu incelemelerin birine dönemin genel müdürü Funda Ocak’ta katılmıştı.
Raporda pist etrafında bazı düzenlemeler ile bazı ışık ve elektronik sistemlerin takılması halinde hava limanında bir sorun kalmayacağı ve bundan sonra seferlerin aksaksız bir şekilde gerçekleştirebileceğine vurgu yapılıyordu.
Raporda belirtilenleri yerine getirmek için çift yönlü bir çalışma başlatıldı. Söz konusu genel müdürlük ışık ve elektronik sistemler için çıktı.
Siirt Valiliği de pistin çevre düzenlemesi yoğun bir çalışma başlattı.
İstenilenler en kısa bir sürede yerine getirildi. Ancak sonuç yine hüsran o kadar emek o kadar para boşa gitti. Hatta takılan bazı sistemler sökülüp başka havalimanlarına götürüldü.
Şimdi aynı genel müdürlük verimli çalışmayan piste sahip havalimanına yeni bir terminal binası yapmak istiyor.
İlk ihale uygun teklif veren firma çıkmadığı için şimdilik iptal edildi. Bakalım ikinci defa ne zaman ihaleye çıkılacak?
Bu duruma herhalde bize bu kurumun bir bildiği bir şeyler vardır demekten başka bir şey kalmıyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER