Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

YEREL SEÇİMLER VE BÖLGEMİZ!

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyenler siyasi partilere müracaatlarını sürdürürlerken, AKP’de sözün tam anlamıyla bir aday adayı enflasyonu yaşanacağı anlaşılmaktadır. Diğer siyasi partilerin çoğu özellikle bölgemizde aday adayları bulmayı bir yana bırakın, aday ilan edecekleri isim bulmakta bile zorlanacaklarken, AKP’ye büyük bir teveccühün olacağı bellidir. Teveccühün sebebi ise AKP’ye aday adayı olmanın da bir kazanım olmasından kaynaklıdır. Aday yapılmayacaklarını yüzde yüz bildikleri halde belirlenecek ücreti yatırıp aday adayı olacakların elbette kendilerine göre hesapları vardır. Bir yerlere işi düştüğünde kendisini (AKP Belediye Başkan aday adayı) olarak tanıtmak var işin içinde. Çünkü bu sihirli cümlenin devletin tüm kurum ve kuruluşlarında her kapıyı açacağına inanıyorlar!

İşin gerçeği şu ki, AKP Genel merkezi, adayları tespit ederken, kişilerin adaylık konusundaki samimiyetlerine dahi bakmayacaktır. Ancak, işin içinde aday adaylığı yoluyla iyi bir para toplamak vardır. Seçimlerde, paranın gücünü inkâr etmek mümkün mü! Bir parti ne kadar çok para harcarsa rakiplerine göre avantajını arttırmış olacaktır. Bir önceki yerel seçimde Siirt’in en küçük ilçesi Tillo’da bile AKP’den Belediye Başkanlığı adaylığı için müracaat eden aday adaylarının sayıları 7’yi bulduysa, gerisini varın siz düşünün!

31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçimlerde de Türkiye genelinde  AKP’denBelediye Başkanlığı adaylığı için başvuranların sayıları muhtemelen 10 bini bulacaktır.

Aday adaylığı için AKP’ye müracaatlar 22 Kasım’da başlayacak ve 1 Aralık 2023 gününe kadar devam edecek. Malum, Aday adayı olmak isteyen bürokratların en geç 1 Aralık günü mesai saati sonuna kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekmekte.

İşin gerçeği şu ki, AKP ve HEDEP dışında diğer siyasi partiler özellikle Bölgemizde aday adayı değil, aday dahi bulmakta zorlanacaklardır.AKP’ye teveccühün sebebi, iktidarın nimetlerinden yararlanmak, aday yapılmasalar dahi, başka işlerinin çözümüne katkı sağlanması açısından önemlidir. HEDEP’İ tercih edeceklerin ise kazanma ihtimallerinin yüzde 90 civarında olmasından kaynaklıdır. Bölgemizde, diğer siyasi partilerin sonuç almaları, ancak çok sıkı bir işbirliğine bağlıdır. Genel seçimlerde olduğu gibi MİLLET İTTİFAKI bileşenleri bir araya gelir ve her belediye için ortak bir aday belirlerseler, belki bazı belediye başkanlıklarını, belediye ve il genel meclisi üyeliklerini alabilirler. Aksi takdirde, işleri çok zor.

Ne diyelim, ülkemiz için hayırlı olan neyse o olsun.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER