REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YEREL YÖNETİMLER ÖNEMLİDİR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YEREL YÖNETİMLER ÖNEMLİDİR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
6 views
09 Ekim 2018 - 13:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hizmetler bağlamında yerel yönetimlerin önemi vardır ve bu önem gün geçtikçe daha da büyüyor. Bu nedenle 2019 yılının Mart ayında yapılacak olan ve şimdiden gündemde yer almaya başlayan önemli seçimle ilgili görüşlerin dile getirilmesi de yaygınlaşıyor. AKP ve MHP’nin bu seçimde de bir şekilde ittifak arayışı içinde oldukları gözden kaçmazken, diğer siyasi partilerin nasıl bir tutum izleyecekleri ise netlik kazanmamıştır.

Yerel seçimlerde aday gösterilecekler için “Ehliyet” ve “Liyakatin” önemseneceği belirtildiğinden söz eden bazı vatandaşlar; “Yerel hizmetlerin taşıdığı büyük önem gerçek anlamda dikkate alınırsa, ifade edildiği gibi aday gösterilecek olanların ehliyet ve liyakatları noktasında azami duyarlılık gösterilmelidir.

Önemli hizmetin en iyi şekilde yerine getirebilmesi için ehliyet ve liyakat konusunda sadece Belediye Başkan adaylarını dikkate almak da yanlıştır. Belediye Meclis üyelerinin taşıdığı önemli fonksiyonu bir kenara iterek Belediye Başkanlığına aday gösterileceklere kilitlenilirse, oluşacak Belediye yönetimleri, arzulanan hizmeti verme kapasitesine sahip olamazlar… Yerel seçimlere katılacak siyasi partilerin, ehliyet ve liyakat konusundaki ifadelerinin birçok konuda olduğu gibi sözde bırakılmaması gerekmektedir…” diyorlar.

Gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarını her şeyden daha çok önemseyen siyasi partiler, ifade edildiği gibi; adaylarda liyakat ve ehliyeti gözetlemiş olsalar, elbette  çok isabetli olacaktır. Bazı hemşerilerimin de dile getirdikleri gibi, ehliyet ve liyakat konusunda sadece Belediye Başkan adayları değil, Belediye Meclis üyeliğine gösterilecek adaylar da göz önünde bulundurmalıdırlar. “Demokrasinin yaşadığı en iyi yer, yerel yönetimlerdir” sözünün gerçeği yansıttığını belirtirken, seslendirmenin arkasında durulmaması durumunun önemli yönetimleri daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya bırakacağını da vurgulamak isterim. Ülkemiz genelindeki belediyelerin tümüne yakını büyük bir borç batağındalar ve bu gerçeğin es geçilmeyerek gösterilecek adayların liyakat ve ehliyet durumlarına bakılmasının, büyük önem taşıyan yerel hizmetlerin sağlıklı şekilde yerine getirilmesine vesile olacağını, seçmenin de bu görüşü paylaştığına dikkat çekiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.