Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

YERİNDE KALABİLMEK UĞRUNA!..

Toplumun tamamını ilgilen bir yasa değişikliğinin, TBMM’de grubu bulunan ve temsil edilen tüm siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin görüşlerinin de alınarak hazırlanmaması tepki toplarken, hemşerilerimiz gücü elinde bulunduranların kendi isteklerini 84 milyona dayatmasını doğru bulmadıklarını dile getiriyorlar bulunduğumuz sohbet ortamlarında.

Seçim kanununda yapılmak istenen değişikliklerin uygulamadan kaynaklanan olumsuzlukları gidermeye yönelik olduğunu görmekle birlikte, asıl amacın iktidar partilerinin önümüzdeki seçim sonuçlarını domine etmeye yönelik boş bir çaba olduğunu düşündüklerini dile getiren birçok hemşerimiz; Bu kapsamda seçim barajının %10’dan %7’ye düşürülmesini olumlu bir adım olarak görmekle birlikte, yeterli bulmadıklarını ve bu ülkenin her bir ferdinin TBMM’ye yansımasını istediklerini ifade etmektedirler.

İktidar partilerinin seçimi var olan mevcut kurallara göre kazanamayacağını net olarak gördüğü, çözümü ise kuralları değiştirmekte bulduğu muhakkak.. Oysa tarih bize seçim mühendisliğiyle seçim kazanıldığını hiçbir zaman göstermemiştir.. Bu çalışmalar, iktidarı kaybetme korkusunun eseri gibi gözüküyor.

TBMM’nin değerli üyelerinin, milletimizin vicdanında yer bulacak değişikliklere gerek komisyonda ve gerekse genel kurulda sahip çıkmaları, açıkça millet iradesinin temsilini ortadan kaldıracak maddelere de onurlu bir şekilde karşı duruş sergilemeleri bütün vatandaşlarımızın temennileri arasındadır.

Seçimi kazanamayacağını anlayanların ve ortaklarının, aylarca süren çalışmanın ardından ortaya çıkan kanun teklifi, millet iradesinden ümidini kesenlerin bir şekilde sonuç elde etme arzusu içerisinde olduğu görüşünü doğrular niteliktedir.. Kapalı kapılar arkasında temsilde adalet ilkesine darbe vuran değişiklikler planlayarak seçim kazanmaya çalışanlara, milletimiz gereken cevabı mutlaka verecektir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER