REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YETER Kİ, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRELİM!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YETER Kİ, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRELİM!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
5 views
05 Mart 2018 - 12:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zeytin Dalı harekâtı kapsamında Şanlı Mehmetçikler Afrin’e adım-adım yürüyorlar. Afrin’in çevresi hendeklerle öylesine tahkim edilmiş ki, stratejik noktalar ele geçirildikçe, yapılan tahkimatın büyüklüğü kendisini gösteriyor.

Böylesine güçlü tahkimatları terör örgütlerinin yapmış olabilecekleri düşünülemez. Çünkü bu gibi işler için ne maddi imkânları, ne de bilgi ve birikimleri var. Bu tahkimatları yapanların, başta ABD olmak üzere, terör yandaşı ülkeler oldukları açıktır. Büyük Ortadoğu Projesinin hedefleri arasında Suriye’yi, Irak’ı bölmek, İran ve Türkiye’yi etkisizleştirmek var.

Bu tahkimatlar yetmezmiş gibi, terör örgütleri tarafından yörenin sivil halklarının canlı kalkan olarak kullanıldıkları gerçeği var. Kahraman güvenlik güçlerimizin ellerini asıl zayıflatan da bunlar. Mehmetçiklerimiz, başka ülkelerin askerleri gibi değil ki, asker-sivil ayırımı gözetmeden, ölüm yağdırsın. Sivillere, özellikle çocuklara ve kadınlara kıymasına imkân var mı…

Stratejik müttefikimiz(!) ABD ise hedeflerine ulaşabilmek için terör örgütlerini kara gücü olarak kullanmakta. Rusya’nın bölge ülkeleri ile yakınlaşmasını istemiyor. Buna karşılık Rusya da Türkiye’yi ABD’den uzaklaştırmak ve Ankara ile Şam’ı barıştırmak istemektedir.

ABD’nin asıl hedefi Suriye’nin kuzeyinde Fırat nehrinden Deyr ez-Zor’a kadar bir federal bölge kurmak. Akabinde de YPG (PKK) ile Türkiye’yi masaya oturtup, PKK’ya Türkiye’de barış ve anlaşma yoluyla bir şeyler verdirmek, çözümü siyasi hale getirmek!

Türkiye, İran ve Rusya ise ABD’nin, Suriye’nin kuzeyinde federal bir oluşuma yol açacak isteklerine karşı çıkmaktadırlar. Türkiye’nin Zeytin Dalı harekâtını başlatılmasının esas gerekçesi de budur. Sınırında bir terör koridorunun oluşmasına fırsat vermemektir.

İnanıyoruz ki kahraman güvenlik güçlerimiz, er-geç Afrin’e girecek ve ABD’nin oyunlarını bozacaktır. İstiklâl Savaşlarında 7 düvele karşı koyduğumuz gibi, Ortadoğu’da kaynayan bu fitne kazanından da sıyrılıp çıkacağız. Yeter ki, birlik ve beraberliğimizi bozmayalım, 81 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak kardeşliğimizi pekiştirelim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.