REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YILAN HİKÂYESİNE DÖNEN SİİRT-KURTALAN YOLU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YILAN HİKÂYESİNE DÖNEN SİİRT-KURTALAN YOLU
4-Fatih ARITÜRK
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
5 views
23 Ekim 2017 - 14:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yılan hikâyesine dönmüş olan Siirt-Kurtalan yolunun yeniden ihaleye çıkarılacağı belirtiliyor. Geçtiğimiz hafta yapılan İl koordinasyon kurulu toplantısında konuşan Vali Sayın Ali Fuat Atik Siirt-Kurtalan yolu konusunda “İlimizin beklentilerini maksimum düzeyde yerine getireceğiz. Siirt-Kurtalan yolunda geçmişte orada olan problemleri tamamen ortadan kaldıracak şekilde iş tasfiye edildi. Genel Müdürlüğü hızlı bir çalışmayla yolu yeni bir müteahhide verecek. Bu ayın sonu müteahhit belli oluyor. Olur olmaz da hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız. Siirt-Kurtalan yoluna kazma vurulacak. Diğer projeler devam ediyor” diye konuşmuş…

Bildiğimiz ve izlediğimiz kadarıyla Siirt-Kurtalan yolu 15 yıldan beri her koordinasyon kurulunda dile getirilir, yapılacağı vurgulanır ama ne hikmetse yine de yapılmaz. Tabii, sadece Siirt-Kurtalan yolunun değil, Kurtalan-Batman yolunun da acilen standartlara uygun hale getirilmesi gerektiğini belirtelim ve son 15 yıl içinde Siirt – Kurtalan – Batman yolunda meydana gelen ölümlü trafik kazalarını anımsayalım. Bu kazaların yüzde 90’ının yolun standartlara uygun olmayışı yüzünden meydana geldiğini düşününce haklı olarak (insan hayatı bu kadar ucuz mu) demekten kendimizi alamıyoruz.

Dileriz ki, Karayolları Genel Müdürlüğü bu defa sözünü yerine getirsin. İşi, yine savsatacak bir müteahhide değil, iş bitiriciliğiyle bilinen bir firmaya versin ki, Siirt – Kurtalan – Batman yolu 15 yıl daha İl Koordinasyon Kurulunda tartışılmasın. Gelecek koordinasyon kurulu toplantısında Karayolları Genel Müdürlüğüne bu konuda eleştiri değil, teşekkür edilsin…

KENDİ YEMEĞİ, BOĞAZINDAN GEÇMEYEN PİNTİ SİİRTLİ

Çok zengin, ancak, zengin olduğu kadar da cimri bir Siirtliyle ilgili olarak anlatılan bir anekdot vardır. Öylesine cimriymiş ki, kendi parasıyla alınmış bir yemeği yemesi bile imkânsızmış. Bir gün, iş için birlikte İstanbul’a giden arkadaşları, pinti Siirtliye oyun oynamak istemişler. Yattıkları otelde, pinti Siirtli yatarken cebinden bir miktar parasını almışlar. Amaçları, elini hiç cebine atmayan ve tufeyli geçinen Siirtlinin parasıyla hem ona, hem kendilerine bir ziyafet çekmekmiş.

Cebinden para alındığının farkında olmayan pinti Siirtli, her zaman olduğu gibi, yemeğini bedavaya getirmek için tüccar arkadaşlarıyla lokantaya gitmiş. Pinti Siirtlinin cebinden aldığı parayı lokantanın garsonuna veren iş arkadaşı:

-Al bakalım bu parayla, ne geliyorsa, bize güzel bir sofra donat! demiş.

Birbirinden güzel yemekler masaya dizilmiş. Amma, her zaman hepsinden önce kollarını sıvayarak yemeğe girişen pinti Siirtlinin eli bir türlü yemeğe uzanamıyormuş.

-Neden yemek yemiyorsun? diye sorduklarında, şu cevabı vermiş:

-Vallahi, öyle anlaşılıyor ki, bu yemek benim paramla sipariş edilmiş. Çünkü, boğazımdan geçmiyor, bana gerçeği söyleyin! demiş.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.