REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YİNE HAVAMIZI ALDIK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YİNE HAVAMIZI ALDIK!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
11 views
01 Ocak 2018 - 13:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Piyango’nun yılbaşı çekilişi için bilet almıştım. Bu yıl da maalesef havamızı aldık. Aldığım biletlerden biri de TAM  olduğu için, haliyle hep 61 Milyon TL’nin hayalini kurdum. Ne var ki, amortiden ötesini göremedim. Şimdi, kendi kendimi (zaten haram para, iyi ki çıkmadı) diye teselli edersem, hiç de gerçekçi olmaz. Hani (Kedi ulaşamadığı ciğere mundar, dermiş) deyimindeki duruma düşerim.  Samimi olmaz!

Neyse ki, Milli Piyango İdaresi’nin 2018 yılbaşı özel çekilişinde 61 milyon liralık büyük ikramiye dörde bölündü de içimize su serpildi. Büyük ikramiye İstanbul, Antalya, Samsun ve Kıbrıs’ta satılan “9794035” nolu bilete isabet etti. Tek kişi milyoner olacağına, varsın 4 vatandaşımız zengin olsun. Kişi başına 15 milyon 250 TL. düşüyor. Çok iyi, iyinin de ötesinde büyük para! İnşallah, ihtiyaç sahiplerine çıkmıştır.

Daha önce büyük ikramiye çıkan kişilerle ilgili olarak anlatılan anekdotlar vardır. Milli Piyango’dan çıkan para, haram ya! Bu yüzden olacak büyük ikramiye kazanan hiç kimse iflah etmemişmiş! Kimi iflas etmiş, kiminin ailesi dağılmış, kimi trafik kazasında ölmüş vesaire, vesaire!

Zannedersiniz ki, haram olan tek para, milli piyangodan çıkan paradır. (Devenin Havuduyla yutulması) deyimiyle anlatılan  öylesine haram paralar var ki, Milli Piyango parası, onların yanında sütten çıkmış ak kaşık gibidir. Örnek olması açısından bir kaçını sıralayalım. İhaleye fesat karıştırarak kazanılan paralar, iş kotarmak için alınan rüşvetler. Bankamatik memuru – işçisi olarak anılan, havadan maaş alanlar! Plan tadilatlarıyla vurgun vuranlar. Koyun, kuzu eti niyetiyle insanlara eşek eti, at eti yedirenler! Daha neler, neler!

Bu yılbaşı çekilişinde de amortiden öteye gidemedik ama milli piyangodan ümidimizi kesecek değiliz. Her ayın 9’unda, 19’unda, 29’unda çekilişler var. Şansımızı denemeğe devam edeceğiz. Türkiye’de yaşıyorsanız, zengin olmak için zaten iki yolunuz vardır. Biri sahtekâr olacak ve yukarıda saydığımız işlerden birini yapacaksınız, diğeri milyonda bir ihtimal de olsa, milli piyango biletine umut bağlayacaksınız!

ANEKDOT

Nasrettin Hoca merhum, elinde ciğer eve gidiyormuş. Arsız bir komşusu durdurarak söylenmiş:

-Hoca, ciğer almış eve götürüyorsun. İyi de, şimdi sizinkiler nasıl pişireceklerini bilmezler. Ben sana tarifini yazayım, bu tarife göre pişirsinler ki ağız tadıyla ye!  demiş.

Hoca da çar-naçar beklemiş, komşusu tarifi yazıp tam kâğıdı eline tutuşturmuş ki, gökten süzülen bir kartal Hocanın elindeki ciğeri kapıp, uçmuş.

Arkasından baka kalan Hoca, kartalın arkasından söylenmiş:

-Ciğeri beyhude yere kapıp, kaçırdın. Ağız tadıyla yiyemeyeceksin. Reçetesi bende!

Yılbaşı çekilişinde 15 milyon TL kazanan talihlilere ben de seslenip diyorum ki:

-15 Milyon TL’yi ne yapacaksınız! Paranın reçetesi, kurduğum hayallerde!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.