Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Yine Tarikat Yurdu, Yine Tecavüz!

Üç yıldır Süleymancılara bağlı Özel Osmangazi Arifiye Ortaokul Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan bir erkek öğrenci, hoca İ.S.’nin cinsel istismarına maruz kaldığını beyan etti. 8 yaşındaki erkek öğrencinin kendisini tekrar aynı okula yazdırmak isteyen ailesine itiraz etmesiyle ortaya çıkan cinsel istismar yargıya taşındı. İstismar faili İ.S. tutuklandı. 

Üç yıldır Süleymancılara bağlı Özel

Öğrenci Y., “Hoca beni yataktan kaldırıp odasına götürüp tecavüz ediyordu. Bu eylemi ilk olarak yaz tatilinden 6-7 ay önce başladı. Bana arkadan yaklaştı ve tecavüz etti. Eylemleri çok kez yaptı. Ne kadar yaptı, hatırlamıyorum.” ifadesinde bulundu.

.’nin ifadeleri üzerine 22 yaşındaki imam İ.S gözaltına alındı.

İ.S., ifadesinde, tecavüz iddiasını reddediyor.

‘Gece kaldırmadım, istismarda bulunmadım’ diyor.

Birkaç kez Y.’den üçüncü kattaki muhasebe odasında bulunan bilgisayarını ve şarj aletini getirmesini istediğini söylüyor. Kendi öğrenci grubunda olmadığı halde neden Y.’den istediğini açıklayamıyor.

Çocukların yatsı namazından sonra uyuması gerektiğini ancak zaman zaman yastık savaşı ve kağıttan top oynadıklarını belirtiyor. Hocasına şikayet ettiği için Y.’ye film izlememe ve playstation oynama cezası verildiğini kaydeden İ.S., ‘Bu sebeple hakkımda isnatta bulunmuş olabilir’ diyor.

Cinsel istismara maruz kalan çocuğun annesi G. ise, “İmamın tutuklanması yetmez, o Süleymancı yurdu kapanmalı” dedi.

Öte yandan yurdun avukatları tarafından “Bir çürük elma için kurumu mu harcayacaksınız” denildiğini ifade eden G., hâlâ velilere haber verilmediğini belirtti.