Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YKS’ye Girecek Gençlerimize Başarılar Diliyoruz

YKS 8 Haziran Cumartesi ve 9 Haziran Pazar günü yapılacak. Siirt Üniversitesi İl Sınav Koordinasyon Kurulu YKS Sınavlarına hazır olduğunu açıklarken, Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak başkanlığında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) İl Koordinasyon toplantısı düzenlendi.

YKS 8 Haziran Cumartesi

Üniversitede 08-09 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşecek olan YKS öncesinde sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir sınav ortamının oluşturulması amacıyla İl Koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak başkanlığında yapılan toplantıda sınav öncesinde, sınav gününde ve sınav sonrasında alınacak önlemler ve yapılacak çalışmalar ele alındı. Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, katılan tüm ilgili kurumların koordineli bir şekilde görev yapacaklarını belirtti.

Toplantıya Vali Yardımcısı Şeyma Aktaş Semiz, Belediye Başkanlığı Temsilcisi Kenan Kar, Emniyet Müdür Yardımcısı Levent Durmaz, Jandarma Komutanlığı Temsilcisi J. Üsteğmen Koruma Şb. Md. Gizem Ayşegül Alanur, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şahabettin Olgaç ve Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Asiye Gürlek katıldı.

YKS öncesi düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrasında Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak başkanlığında 2024-YKS Sınavı ile ilgili Bina Sınav Sorumlusu ve Sorumlu Yardımcıları Eğitim Toplantısı, Mühendislik Fakültesi (A-Blok) Konferans Salonu’nda bir araya geldi.

Toplantıda, sınavın düzenlenmesi ve yönetilmesi için alınması gereken önlemler ve sorumluluklar ele alındı. Rektör Prof. Dr. Şındak, sınav sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için titizlikle çalışılması gerektiğini vurguladı.

Sınav Koordinatörü Yusuf Pesen, sınav günü yaşanabilecek olası sorunlar ve bu sorunlara karşı alınacak önlemler hakkında bilgilendirme yaptı. Pesen, sınav güvenliği, öğrenci yönlendirmesi ve acil durum planları gibi konular üzerinde durdu.

Toplantıya, sınav sorumluları ve yardımcılarının yanı sıra çeşitli fakültelerden akademik ve idari personel de katılım gösterdi. Eğitim programı kapsamında, sınav süreci ile ilgili sorular yöneltilerek bilgi alışverişinde bulunuldu.

Eğitim programı, sınav güvenliği, öğrenci yönlendirmesi, acil durum planları gibi kritik konuların ayrıntılı bir şekilde ele alınmasıyla sona erdi.

Diğer taraftan Siirt Belediyesi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) dolayısıyla öğrencilere, velilere ve sınav görevlilerine toplu taşıma araçlarının hafta sonu ücretsiz hizmet verileceğini duyurdu.
08-09 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek öğrencilere sınav noktalarına ulaşımlarında kolaylık sağlamak amacıyla Siirt Belediye otobüsleri ulaşım hizmeti ücretsiz sunulacak. Öğrenciler, sınav giriş belgesini göstererek refakatçisi ile birlikte ücretsiz ulaşım desteğinden faydalanabilecek.
Ücretsiz ulaşım hizmetinden öğrenciler, veliler ve sınav görevlileri yararlanacak.

YKS’ye katkılacak bütün gençlerimize başarılar diliyoruz.