REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YOL MÜJDESİ OSB’YE İLGİYİ ARTTIRDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YOL MÜJDESİ OSB’YE İLGİYİ ARTTIRDI
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
37 views
22 Şubat 2018 - 13:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yıllardan beri büyük bir sabırsızlıkla dolmasını beklediğimiz organize sanayi bölgesinin yolunu kısaltacak ve Kurtalan yoluna daha kısa mesafeden bağlayacak olan yolun yapımı gündeme geldiğinden bu yana bölgeye olan ilginin arttığı belirtiliyor.

Tahsislerin başladığı 2006 yılından bu yana 73 parselden ancak 33’ünün tahsisinin yapılabildiği bölgede halen faaliyette olan tesis sayısı 7’yi geçmiyor. Tahsis edilen arsaların önemli bir bölümü ya boş ya da tamamlanmış olan ve işletilmeyen atıl durumdaki tesislerden oluşuyor. Bunlar önemli bir sorun ancak daha önemli bir sorun da mevcut 40 arsaya talip çıkmaması.

Hem tahsisi yapılmış arsalar hem de henüz isteklisi çıkmamış arsaların sorununu çözmenin tek bir yolu var. O da bölgeye gereken ilgiyi sağlamak ve bölgeyi daha cazip bir hale getirmektir. Bununda en başında bölgenin ulaşım sorununu çözmek geliyor. Nitekim vuku şuyundan beter  deyiminin olumlu bir yansımasını görüyoruz. Daha yol gündeme gelir gelmez birçok yatırımcı bölge müdürlüğü yetkililerini arayarak, bölge hakkında bilgi almaya ve burada yatırımı araştırmaya başladılar.  Birde yolun tamamlandığını düşünün. Organize Sanayi Bölge Müdürü Bahattin Çelik, yol konusunun gündeme geldiği günden bugüne kadar onlarca kişinin yatırım amaçlı olarak bölge hakkında bilgi toplamaya başladığını belirtiyor. Hepsi olmasa  bile bazılarının olumlu sonuçlanacağını umuyoruz. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan beyin Siirt ziyaretinde gündeme geldi ve Bakan bizzat bu yolun Karayolları tarafından yapılacağı müjdesini verdi. Ancak konu önemli ve bir anlamda acil. Bu nedenle Karayolları tarafından gerekli etütler sonucu proje çizilince ve ihaleye çıkarılıncaya kadar bir yıldan fazla bir süre geçecek. Bu nedenle daha acil bir önlem olarak daha öncede açıklandığı üzere İl Özel İdare Genel Sekreterliği ekipleri tarafından standardı daha da düşük olsa bile geçici bir yol yapılamaz mı? Daha önce yapılan bir açıklamada hiçbir istimlak gerektirmeden yolun yapılacağı bir güzergahın bulunduğu açıklanmıştı. Bu güzergah kullanılarak yolun yapımına başlanmalı diye düşünüyorum.

Karayolları teşkilatının yapacağı yol daha sonra tamamlandığında iki yolumuz olmuş olur.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.