REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YÜCE MAKAMLARA ULAŞMA HEVESİ…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YÜCE MAKAMLARA ULAŞMA HEVESİ…
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
16 views
18 Nisan 2018 - 15:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erken seçimin ülkemiz gündemine taşınması siyasetin ısınmasına yol açarken, MHP lideri tarafından partisinin grup toplantısında dile getirdiği talep için değişik değerlendirmeler yapılıyor. Milletin hakemliğine ön görülen tarihlerden önce başvurulması çağrısının kulak bulması halinde, siyasiler kazan-kepçe misali yurdun dört yanına dağılarak her seçimde olduğu gibi yine seçmen vatandaşlara şirin görünmeye çalışacaklardır.

Hemen ifade etmek isterim ki, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi ister erkene alınsın, ister daha önceden belirlenen tarihlerde yapılsın seçmen vatandaşlar, süslü söylemlerin etkisinde kalma niyetinde değiller ve  nabızlarını tuttuğum birçok seçmen vatandaşın ifadesinden bu kanaate varıyorum. Seçimin erkene alınması, halen parlamento çatısı altında bulunan milletvekillerinin hesabına gelmeyen bir durumdur sanırım. Çünkü, yeni seçimde kimileri için aday olma şansını kaybetme riski vardır ve böyle bir risk doğal olarak milletvekillerinin hesabına gelmez. Öyle ya, daha seçimlere 18 ay varken niçin böyle bir riski benimsemiş olsunlar ki?  Ancak, yine de liderlerinin alacağı karara uymama gibi bir tavır sergileyebilecekleri söylenemez.

Tabii ki milletvekili yüce makamına ulaşma hedefi içinde bekleyenlerse; erken seçim alınması kararına, bir şansları doğabilecek olması nedeniyle sevinecek ve aday listesinde yer alabilmek için hangi siyasi partiden seçime katılmak isteyeceklerse, o parti lideri ve partide söz sahibi olanların gözüne girmeye çalışacaklardır. Seçmenlere gelince; onlar da yüce makamlara ulaştırdıkları siyaset erbapları için değerlendirmeler yaparak bir karar vermenin duyarlılığı içinde hareket edeceklerdir.  Ülke gündemine giren erken seçimin kritiğini yapan bazı seçmen vatandaşlarımız; “Yüce makamlara sayemizde ulaşanlar şunu artık çok iyi bilmeliler ki, onları nasıl seçim sandıklarından çıkarabiliyorsak, seçim sandıklarına da gömebiliriz…” demektedirler.

Halkın üstünde bir güç yoktur ve 15 Temmuz alçak darbe kalkışmasında bu gücünü tekrar gösteren aziz halkımız, seçimlerde; millet ve memleket menfaatlerini her şeyin üstünde tuttuklarına kanaat getirdikleri kişileri  yüce makamlara taşıma tercihinde bulunacaktır. Seçmen vatandaşlarımız, hür iradelerine talip olanların; daha önce ne dediklerini ve ne yaptıklarını  mercek altına alarak değerlendirme yaptıklarına da önemli dikkat çekmek isterim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.