REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YÜZLERİ GÜLDÜREN BİR TOPLANTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YÜZLERİ GÜLDÜREN BİR TOPLANTI
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
18 views
05 Ekim 2020 - 12:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt, son yüz günlük süreçte dört bakanı ağırladı.. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu iki defa ilimize geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilimize teşrif ettiler.

Milletvekili Osman Ören’in üzerinde ısrarla durduğu bazı projelerin durumunu yerinde görmek amacıyla Siirt’e gelen Kurum’un ziyareti, beraberinde getirdiği Bakan Yardımcısı dahil bütün üst düzey yöneticilerden dolayı biraz daha önem kazanıyor. Başka bir ifadeyle Bakan Kurum’un bu kadar üst düzey yönetici ile gelmesi ziyaretin bir gönül alma ziyareti değil de bir hizmet ziyareti olarak değerlendirilmelidir.

Valiliği ziyaretinin ardından Bakan Kurum ve beraberindeki üst düzey yöneticiler aralarında  ilimizin bürokrat ve siyasetçilerinin yer aldığı uzun soluklu bir toplantıya girerek, yatırımları masaya yatırdı.

Belediye de düzenlenen ve yaklaşık üç saat süren bu toplantının ardından Bakan Kurum, bir açıklama yaparak yatırımlar ve projelerin durumu hakkında bilgi verdi. Toplantı sürerken çeşitli ihtiyaçları için dışarıya çıkanlarla ilgili gözlemlerimi aktarmak istiyorum.

Bir ara namaz kılmak için toplantıdan çıkan Milletvekili Osman Ören’in yüzü gülüyordu. Büyük bir mutluluk içerisinde şimdiye kadar Bakan Kurum’dan koparılan ödenekleri sıraladı. Daha sonra Atabağı Belediye Başkanı Tayyar Lale, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, Zokayt Belediye Başkanı Salim Seven, Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, Eruh Belediye Başkanı Cevher Çiftçi, Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek ve Beğendik Belediye Başkanı Görgün Özdemir’le görüştük. Her birinin yüzünde güller açıyordu. Her biri ilçesine, beldesine hizmet adına bir şeyler  koparmanın mutluluğu içerisindeydiler.

Hemen hepsinin üzerinde durduğu iki ortak nokta vardı. İlki bu ziyaretin mimarının Osman Ören olduğu yönündeki ortak görüştü. İkinci ortak nokta da Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nun toplantıda yaptığı konuşma ve tutumu. Bu toplantıda Hacıbektaşoğlu’nun yaptığı konuşmada Siirt’in bakanlığın hizmet alanına giren bölümü ile ilgili olarak verdiği açıklayıcı ve doyurucu bilgiler memnuniyetle karşılanmıştı.

Özetle ilimiz açısından çok güzel kazanımlar elde edilen yüzlerin güldüğü katılımcıların mutlu olduğu bir toplantı oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.