REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

YÜZYÜZE EĞİTİM TARİHİ VE TEDBİRLERE YÖNELİK UYARI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
YÜZYÜZE EĞİTİM TARİHİ VE TEDBİRLERE YÖNELİK UYARI
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
8 views
14 Ağustos 2020 - 14:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Küresel bazda can almaya devam eden, ekonomileri büyük boyutlarda sarsan COVİD-19 salgınının eğitime yansıyan sıkıntısını gidermek için Milli Eğitim Bakanlığımızca değişik senaryolar üzerinde durulurken, 31 Ağustos’ta start verileceği belirtilen yüz yüze eğitimin, geçen Perşembe günü Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda 21 Eylül’e ertelendiğine yönelik açıklamayla ilgili olarak değerlendirmeler yapılıyor ve bunlardan biri; “Daha önceleri yüz yüze eğitimin 31 Ağustos’ta başlayacağı ifade edilirken, Sağlık Bilim Kurulu tavsiyelerinin dikkate alınacağı da belirtilmişti.  Şimdi de tavsiye edilecek sınıflarda yüz yüze eğitimin 21 Eylül’de başlayacağı açıklandı. Aslında tarih ifade etmeyerek yine Bilim Kurulunun uygun göreceği tarihe göre hareket edeceğiz denilebilirdi. Çünkü Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada; “Yüz yüze eğitimin en az bir ay daha ertelenerek, gerekirse online olarak yapılmasını tavsiye kararı aldık dediğine göre, bu tarihin de ötelenebileceği ihtimali var demektir…” sözleriyle dile getirileniydi.

Sağlık Bakanının en önemli açıklaması ise salgın vakalarındaki artışın aynı hızla devam etmesi durumunda bir daha yaşamak istenmeyen ağır tedbirlerin devreye sokulabileceğiydi. Alınmakta olan önlemlere rağmen vaka sayısında artış olduğu en yetkili ağız tarafından dile getirildiğinden söz eden vatandaşlar; “İstenen kurallara riayet edilmemesi, vakaların artmasında en önemli etkendir… Hiç bir vatandaşımızın kurallara riayet etmeyerek başkasının hayatını riske atma hakkı yoktur ve bu haksızlığı irtikap edenlere caydırıcı cezalar uygulanmadığından olacak ki salgın vakaları halen 1000’in üzerinde seyretmektedir. Özellikle kalabalıklardan uzak kalınmasını tam anlamıyla sağlayacak önlemlerin göz önünde bulundurulması ve evvel emirde kalabalıklardan uzak kalınmasını isteyenlerin bu önleme riayet etmeleri gerekir..” demektedirler.

21 Eylül tarihinden itibaren kademeli olarak start alacağı belirtilen yüz yüze eğitim nedeniyle, okula gidecek öğrencileri koruma adına her türlü önlemin alınmasını temenni ederken, istenen kurallara riayet etmeyen vatandaşlarımıza da artık başkalarının sağlığını riske atmama çağrısında bulunuyor, önemli konuda ilgililerin caydırıcı önlemler devreye sokmaları gerektiğinin de altını çiziyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.