Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

ZAMANA VE ZEMİNE GÖRE EN POPÜLER VE EN SAKINCALI İSİMLER!

Zamana ve zemine göre sakıncalı olan isimler vardır. Bir zamanlar popüler olan isimler, bir de bakmışsınız sakıncalı isimler arasında yer almıştır. Bakın, zamana ve zemine göre popüler olan veya sakıncalı duruma gelen isimlerden örnekler verelim.

2012 yılında bir erkek çocuğu olan vatandaş, kayıt yaptırmak için Nüfus Müdürlüğüne gider, ilgili memura saygıyla selam verir ve:

-Bir oğlan çocuğum oldu, kaydını yaptıracaktım. İşte doğum kâğıdı diyerek, yetkili memura ibraz eder. Yetkili memur da, gönül almak babında, yeni babayı kutlar, doğum raporunu inceledikten sonra da:

-Çocuğun adını ne koyacağız? diye sorar.

Genç Baba cevap verir:

-Bu Benim ilk çocuğum. İyisi mi adı (İLKER) olsun! cevabını verir.

İlgili memur, biraz da kaşlarını çatarak:

-Yahu kardeşim, sen delirdin mi? Aklını mı kaybettin? Çocuğun adını nasıl (İLKER) koyarsın. Anarşist misin, darbeci misin? İlker, terör örgütü kurmaktan ve yönetmekten cezaevini boyladı! Sen hala (İlker) diyorsun. Kendini de yakacaksın, beni de! Bir başka isim söyle de yazalım.

Yeni baba şaşırmıştı. (İLKER) adının neden sakıncalı olduğunu sorunca, memur, uzun uzadıya anlatarak:

-Yahu kardeşim, (İLKER) adı, İlker Başbuğ’u çağrıştırıyor. Biliyorsun ki, Türkiye Cumhuriyetinin bu 26. Genelkurmay Başkanı meğer bir terör örgütünün başıymış. Çete kurarak darbe yapmaktan içeride. Şimdi sen çocuğuna (İLKER) adını koyarsan, bu ne anlama gelir?

Adam, saf-saf sorar:

-Ne anlama gelecek?

İlgili memur cevap verir:

-Ne anlama gelecek, darbeci olduğun, Ergenekoncuları, Balyozcuları ve diğer benzeri terör örgütlerini benimsediğin anlamına elbette!

Yeni babanın jetonu düşer. Memur haklıydı. Çocuğunun adını (İLKER) koyarsa, bu kendisi için de iyi olmayacaktı. Netice itibarıyla kendisi de memurdu. Kaş göz arasında ipini çeker, açığa alırlardı. İkazından dolayı ilgili memura teşekkür ettikten sonra samimiyetle sorar:

-Peki, çocuğun adını ne koyayım sence?

Nüfus memuru bilgiçlik taslayarak:

-Akıl vermek gibi olmasın ama (RECEP) koy, (TAYYİP) koy. Ya da (ERDOĞAN!) Hatta bu gün için en popüler ve tutulan isimlerden biri de (FETHULLAH)tır. Bence, sen çocuğunun adını (FETHULLAH) koyarsan çok daha iyi edersin. Şanı, okyanusların ötesine kadar gider. Bugün için en popüler isim de zaten bu! der.

Genç baba:

-İyisi mi ve bir sakıncası yoksa ben çocuğumun adını (ŞABAN) koyayım. Çünkü çocuk zaten Şaban ayında doğmuştu.

İlgili nüfus memuru:

-Olur, olur çok güzel olur. Hem (Şaban) adı bir yerde (Recep) ve (Ramazan) aylarını da çağrıştırmaktadır. (Şaban) bir yerde Recebin kardeşi sayılır.

Çocuğun adını (Şaban) koyan yeni baba, nüfus cüzdanını alarak sevinçle eve koşar, Evde, hanımla biraz atışır. Çünkü çocuklarının adını (İLKER) koymayı birlikte kararlaştırmışlardı. Ancak, koca, hanımını (İLKER) adının sakıncaları konusunda ikna eder. Zaten yapılacak bir işte kalmamıştı. Çocuğun ismini değiştirebilmek için artık, mahkeme açmak ve isim tashihi yapmak gerekecekti. Hem, çocuğun adı ha İLKER olmuştu, ha ŞABAN ne fark ederdi.

Aradan epey bir zaman geçer, Kadın 2016 yılında yeniden doğum yapar. Yine nur topu gibi bir çocuğu olmuştu. Anne, Baba büyük bir sevinç içindeydiler. İlk doğumda olduğu gibi, başlarına yine bir şeyler gelmesin diye çocuklarının adını ilk doğumda nüfus memurunun önerdiği (FETHULLAH) olarak koymayı kararlaştırırlar.

İkinci kez baba olan şahıs, yine şevk ve heyecanla nüfus dairesine koşar. Tesadüf, yine aynı Nüfus memuru görev başındadır.  Bir erkek çocuğunun olduğunu ve kayıt işlemini yapmak için geldiğini söyler. Memur, doğum raporunu alıp inceler, sonra genç babaya sorar:

-Çocuğunuzun adını ne koyacaksınız?

Genç Baba kendisinden emin bir ses tonuyla cevap verir:

-Oğlumuzun adını (FETHULLAH) koyacağız der.

Memur, büyük şaşkınlık içine düşmüş gibi:

-Yahu kardeşim. Sen deli misin nesin? Neden yeni doğmuş çocuğuna (FETHULLAH) adını vererek, daha ilk günden mimleyeceksin. Sen (FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ) diye bir şey duymadın mı hiç? Bu örgüt, kimin adını çağrıştırıyor. Düşünmüyor musun! Şimdi sen oğlunun adını (FETHULLAH) koyarsan, senin, Fethulluhçı terör örgütüne mensup biri olduğun şüphesi uyanmaz mı!

(Memur haklı söylüyor) düşüncesine kapılan baba:

-Peki, çocuğun adını ne koyalım? diye sorarak akıl danışır.

Memur cevap verir:

-Vallahi artık sen bilirsin. İster (BİLAL) koy, ister (BURAK). Yeter ki, terör örgütlerinin liderlerinin adlarını çağrıştıracak adları bırak…

Adam düşünür, memura hak verir.  Hemen her gün televizyonlarda, gazetelerde, sosyal medyada FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ mensuplarının yakalandığı haberleri yayınlanırken, oğlunun adını FETHULLAH koyarsa, FETÖCÜ diye tutuklanabileceği aklına dank eder. İsmin değerini güçlendirmek için çift isim koyar:

-Çocuğumun adı (BİLAL BURAK olsun) der.

Adamın 2019 yılının Nisan ayında yine bir erkek çocuğu olur. Bu defa hanımıyla (EKREM) adında anlaşmışlar. Çünkü Hanımının Babasının adı Ekrem’dir. Birkaç ay önce vefat etmiş. Çocuğa, dedesinin adını vermek en iyisi olacaktı.

Adam yine doğum kâğıdı ve gerekli belgelerle Nüfus Müdürlüğüne giderek kaydını yaptırmak ister.

İlgili memur:

-Çocuğun adı ne olacak? diye sordu.

Adam, cevap verdi:

-Çocuğun adı (EKREM) olacak!

İlgili memur, adamın yüzüne şöyle bir bakar:

-Sen Millet ittifakından mısın. (EKREM) adı da nereden çıktı. Bak Yüksek Seçim Kurulunun koca kafalı üst düzey hâkimleri bile (EKREM) adına karşı. Hem sen memur adamsın, nene gerek böyle siyasi isim kullanmak. Sana tavsiyem, adını ya BİNALİ koy, ya da YILDIRIM!

Adamın bu defa kafasının tası atmıştı, cevap verir:

-Yok kardeşim, yok! Sen çocuğumun adını (EKREM) koy. Hem (EKREM) adı, benim hanımın babasının adı. Çocuğun adını EKREM koymasam, bu defa hanım kesin beni boşar!

***

Peki, bugün için yeni doğan çocuklara en geçerli erkek ismi olarak ne konulmalı. Elbette (DEVLET) olmalı…

TAŞLAMA

MALİYE BAKANIMIZ

GERİLMİŞ VE KONUŞMUŞ

“EMEKLİ MAAŞLARI

ÇOK YÜKSEKTİR” BUYURMUŞ

 

İNSAFINIZ KURUSUN

ÇOK MU ALIR EMEKLİ

YÜKSEK ALAN VAR ELBET

ADI MİLLETVEKİLİ

 

KORMAZSINIZ ALLAH’TAN

KULDAN UTANMAZSINIZ

BÖYLE BEYANATLARDAN

HİÇ Mİ ARLANMAZSINIZ

 

EMEKLİ AÇ VE YOKSUL

EMEKLİ NAN’A MUHTAÇ

YÜZDE DOKSANDOKUZU

YARI TOKTUR YARI AÇ

 

MİLLETVEKİLİ BUNCA

YÜKSEK MAAŞ ALIRKEN

İNSAFINIZ KURUSUN,

EMEKLİYE ZULM NEDEN

 

MAAŞ YETMİYOR DİYEN

İSTİFA ETSİN GİTSİN

MECCANE BU İŞLERİ

YAPACAK VAR BİLİNSİN

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER