REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ZAMANI MI ŞİMDİ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ZAMANI MI ŞİMDİ?
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
15 views
08 Eylül 2020 - 13:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ölümcül virüs vakalarındaki tırmanış endişelendirmeye, halkımızın en önemli sorunları için çözüm üretilmesi beklentileri devam ediyorken, Doğu Akdeniz de sular ısınıyorken 2023’te yapılacak olan seçimlerin sık/sık gündeme getirilmesi, seçmen vatandaşlarımızın tepkisine yol açıyor. Her ne kadar seçimlerin zamanında yapılacağı en yetkili ağızlarca dile getirilmekte ise de, geçmiş dönemlerde yine erken seçim olmayacağını dile getiren söylemlerin lafta kaldığını anımsayan seçmen vatandaşlarımız, “Bir erken seçim kararı alınmamışken şimdiden 2023’te yapılacak seçimlerden söz edilmesi ve özellikle Cumhurbaşkanlığı adaylığına isim aranmasını tasvip etmek mümkün değildir… Gerçi siyasiler için seçimlerin her şeyden daha önemli olduğu gerçeğini şimdi çok daha iyi biliyoruz ama siyasiler herhalde bunun farkında değiller ki, fırsat buldular mı erken seçimin dile getirilmesini arzular gibi bir tavır sergiliyorlar… Maşallah medyamız da, seçim haberlerine balıklama atlayarak halkımızın geçim derdini es geçmektedir…”  diyorlar.

Pandemi, ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz koşulları daha da tırmandırdı ve bu nedenle seçmenler, beklentilerine çözüm üretmeyen siyasilere tepkilidirler. Oysa demokrasinin vazgeçilmezleri, öncelikli beklentilere çözüm üretme kararlılığı içine girseler ekmeği daha da küçülenlerin kısmen de olsa rahatlamalarını sağlayabilirler ve sağduyu sahibi tüm vatandaşlarımız bu görüşü paylaşmaktadır.

Erken seçimle ilgili haberleri dikkatle izlediklerini ifadelerinden anladığım bazı yurttaşlarımız; “Seçimler normal olarak 2023 yılında yapılacak ve bu nedenle şimdiden birilerinin erken seçimden söz ederek ülkemizin asıl  gündemini saptırmaları abesle iştigal etmek değil mi?” sözleriyle de tepki gösteriyorlar. Ülkemiz, sorunlara ve beklentilere çözüm üretebilecek güce sahiptir. Bu gücün yaşama geçirilebilmesinde en önemli etken; siyasilerin birbirlerini karalama zihniyetini bir kenara iterek bazı konulara çözüm üretmede birlikte hareket etme erdemliğini göstermeleridir.

Henüz çok uzakta olan bir seçimden söz etmenin zamanı olmadığı görüşüne katıldığımı ifade ederek, demokrasinin vazgeçilmezlerine halkımızın haklı tepkilerini iletirken, bugünlerde ölümcül virüste vaka sayısındaki artışın yüz/yüze öğretim konusunda  duyulan endişeleri büyüttüğüne de ilgililerin önemle dikkatini çekiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.