Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

ZİRAAT BANKASI ARSASI!

Mail-i inhidam olan binası yıktırılarak Güres caddesine taşınan Ziraat Bankasının arsası üzerinde cami inşa edileceği söyleniyor. İşin gerçeğini söylemek gerekirse, Şehrimizde özellikle bu alan üzerinde camiye ihtiyaç yoktur. Şeyh Ebul Vefa Camii, Çarşı Camii, Şeyh Hasan Camii yanı-sıra aynı alan üzerinde yüz metre arayla 4 mescit daha bulunmaktadır. Bize göre, Ziraat Bankasına ait arsanın da (DEMOKRASİ MEYDANINA) ilave edilerek, park alanına dönüştürülmesi, Şehrimizin ve yörenin estetiği açısından çok yerinde bir hizmet olur. Hem, cami inşa ederek sevap kazanmak isteyen her kimse, camii olmayan 2-3 köye birer mescit yaparsa, çok daha büyük sevap kazanır!  İlimizde, camii olmayan o kadar çok köy var ki!

Gerçekten de Ziraat Bankasına ait arsa, bitişiğinde mevcut demokrasi meydanına ilave edilirse, Şehrin girişinin çehresi değişir. Böyle geniş bir meydan, etkinlikler için biçilmiş kaftan olur. Ziraat Bankası arsasını merkez kabul ederseniz, azami 100 metre arayla bunca camiler ve mescitler varken, yeni bir cami inşa etmek israf olur. İnanışımıza göre, camiye gideceklere her adım başı sevap yazıldığına göre, bırakın da vatandaşlar 100-150 adım daha fazla adım atsınlar da sevapları katlansın!

Bilindiği gibi, geçmişte tekel binası iken yıktırılan ve ortaya çıkan arsa üzerinde önce Hükümet Konağı binası kurulması istenmiş, açılan mahkeme sonunda, tekele ait arsanın, dava açanların istekleri üzerine altı otopark, üstü meydan olması kararı alınmıştı. Bu konuda, mahkeme kararıyla bir girişime gerek olmadan, ilgililerin ve yetkililerin bir araya gelerek, Şehrin girişinin güzelleşmesi açısından doğru bir karara varmaları çok yerinde olacaktır.

Ancak, etkililer ve yetkililer uzlaşmazlarsa, Avukatlar Barosu Kanalıyla konu mahkemeye taşınsın. Anımsanacağı üzere, Tekel Arsasının birilerine peşkeş çekilmesine karşı çıkan şimdi Baykan’da NOTER olarak hizmet veren, o yılların Baro Başkanı Mehmet Ali Özel olmuş ve Şehrimize bir meydanın kazanmasına vesile olmuştu! Dava konusu olmasaydı, bugün Demokrasi Meydanının yerinde Hükümet Konağı binası kurulmuş olacaktı.

Bizden, dikkatleri çekmek!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER