REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ZORLUKLAR AŞILABİLİR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ZORLUKLAR AŞILABİLİR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
0 views
03 Ekim 2019 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemiz önemli sorunlarla boğuşuyor ve sorunlara yönelik kararlı mücadeleyi dikkatle izlemekte olan vatandaşlar, önemli beklentilerine çözüm üretilmesini istemektedirler. Ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreçten geçmekte olduğumuzun altın çizmekte olan vatandaşlarımızın aynı anlama gelen değerlendirmelerini; “Böyle bir sıkıntı içinde düşmüş olmaya sebebiyet veren nedenleri bertaraf etmek için de kararlılık içine girilmelidir. İçine düşülen zorluklardan kurtulabilmenin çaresi, sürekli olarak ihtiyaç kalemlerine zam yapmak değildir ve ilgililer de bunu çok iyi biliyorlar… Birçok alanda gerçekleşmiş olan savurganlıklara yönelik açıklamalara baktığımızda, ülkemizdeki tüm zorlukların aşılabileceğini düşünüyoruz. Önemli olan; her alandaki savurganlıklara vaziyet ederek tekerrür etmemelerini sağlayacak caydırıcı önlemler almaktır… Tüm kurum ve kuruluşlar fuzuli israf ve harcamalardan kaçınmalı, biz vatandaşlar da aynı duyarlılığı göstermeliyiz… Ülkemiz ekonomisi, en büyük zararı her alandaki savurganlıklardan görmektedir ve bu nedenle değişiklikler arz eden savurganlıkları bertaraf etmek için azami gayret gösterilmelidir. Bu önemli konuda azami duyarlılığın gösterilmesine tanık olmadıkça, alındığı belirtilen hiçbir önleme itibar etmek söz konusu değildir…” diye özetleyebilirim.

Gerçekten de, halkımızın paylaştıkları görüşte vurgulandığı gibi;  “Ülkemiz ekonomisi en büyük zararı savurganlıklardan görmektedir” ve bu nedenle evvel emirde bilinçli şekilde icra edilen savurganlıklara eğilmek, kaçınılmazlık arz etmektedir. Örneğin; depremde birkaç yıllık okulların hasar görmesi, sözü edilen savurganlığı tescil etmektedir ve buna benzer savurganlıklar, yaygın söylentilere göre bir hayli fazladır.

“Devletin malı deniz, yemeyen domuz” söylemini dedirten atasözümüz, çok önemli bir gerçeğe dikkat çekiyor. Her zaman için “Devletin malı bitmez” düşüncesi içinde devlete ihanet eden tıynetsizler olmuştur ve bundan böyle de olacaktır. O halde, mutlaka bu konuda caydırıcı bir yasal düzenlemeye ihtiyaç vardır. Devlet malına zarar verenlerin “Vatana ihanet” suçuyla en ağır cezaya çarptırılmalarını öngören bir yasanın acilen yaşama geçirilmesi, devletini seven her yurttaşımızın ilgililerden beklentisidir ve bunu istemeye hakları vardır..

Halkımızın da haklı duygularına tercüman olarak bu beklentiyle önemle dikkat çekiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.