REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ARTIK, İNSANLAR DA HORMONLU!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ARTIK, İNSANLAR DA HORMONLU!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
5 views
26 Ekim 2017 - 12:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elbette hormonlu olan sadece gıdalar değildir. Artık, insanlar da hormonlu. Botox yaparak yüzlerini gerdirenlerin, burunlarını küçülterek, kaldıranların, çenelerinin şekillerini değiştirenlerin, boğazlarındaki yağ torbacıklarını aldıranların sayıları giderek artmakta.

Kişi ne kadar botox yaparsa yapsın, vücudunu ne kadar onarırsa onarsın, gerçek yaşı ne ise odur.  Yaş ilerledikçe yüzlerde ortaya çıkan ve yaşlanma belirtisi olan çizgilerden kurtulmak için bıçak altında yatanların sayıları daha da artacağa benzemekte. Artık insanlara, birkaç saatlik bir işlem veya operasyon sonrasında 10-15 yıl gençleşmiş görüntüsü verilebiliyor. Amma bunu yapanların ruhlarını, gönüllerini, güçlerini gençleştirmeleri mümkün mü! Genç görünmek sevdasına düşenlerin sanatkârlar, sporcular, siyasetçiler ve üst düzey yöneticiler oldukları zannedilirdi. Oysa gerçek bu değildir. Sıradan insanların da genç görünmek için vücutlarını bu gibi ameliyelere tabi tuttukları bir gerçektir.

Genç görünmek ve fiziki açıdan daha hoş bir görünüme sahip olmak insanların çok eski yıllara dayanan uğraşlarıdır. Yüzlerimiz yaşlanma belirtilerinin kendisini en çabuk gösterdiği yerimizdir. Aynı zamanda, fiziğimizin en dikkat çekici unsuru olması sebebiyle de en çok başvurulan estetik operasyonlar yüz operasyonlarıdır. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan çizgiler kimine göre olgunluk, kimine göre ise yılların acımasız izleri olarak görülür. Ciltteki kırışıklıkların nedeni her ne kadar yaş ile ilişkilendirilse de aynı yaşta olan iki kadından birinde az, birinde çok kırışık olmasının birçok sebebi vardır. Genetik yapı, uykusuzluk, stres, alkol, sigara ve çok sık kilo değişimi cilt yapısının elastikiyetini bozarak cildin sarkmasına, kırışık bölgelerin çoğalmasına sebep olur.

Yüz gençleştirmede uygulanan yöntemler, botox, dolgu, yüz mezoterapisi, derma roller, ameliyatla uygulanacak yöntemler ise; ameliyatlı germe ve gençleştirme işlemi, yüzdeki kırışıklıklar, yüz ve boyun derisindeki sarkmalarda ve cildin yerçekiminin etkisi ile aşağıya doğru indiği yaşlanma belirtilerini düzeltmek için uygulanır. Yüz gençleştirme, cerrahinin sadece bir kısmını teşkil eder. Oysa yüz gençleştirme; alın germe, kaş kaldırma, göz kapakları estetiği, cilt yenileme (peeling), dudak büyütme ve doldurma gibi işlemlerin gereğine göre birkaçını ya da hepsini kapsayabilir.

Görüldüğü gibi, hormonlu olan sadece sebzeler, meyveler değil. İnsanlarımız da artık hormonlu! Tabii, hormonlu insanlar da, hormonlu sebze ve meyveler gibidir. Sebze ve meyveleri hormonlu, hormonsuz ayırt ettiğimiz gibi, insanların hormonlularını da hormonsuzlardan ayırt edebilmemiz gerek…

TÜM DOSTLARA
Kırılma bana dostum, ne söylesem darılma
Ben saçmalasam da dostum, kırılma küsme bana
Ben böyle geldim, böyle giderim, değişmeyeceğim galiba
Alış bana kabul et, beni böyle daima

Sevdiği insanların yokluğu koyar her insana
Yok olma sen diyorum, ol benim hep yanımda
Ne kadar zor gelse de hayat, sen pes etme aldırma
Aşarız engelleri elbet, her zaman biz yan yana

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.