REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TIRMANAN GERGİNLİK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TIRMANAN GERGİNLİK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
16 views
09 Eylül 2017 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Halkımızın yıllardan beri gerçek bir müttefik ve dost olarak görmediği ABD, ülkemize karşı sergilediği müttefiklikle bağdaşmayan tavrını sürdürüyor ve bu tutumdan kaynaklanan gerginlik tırmanıyor. Ülkemiz yöneticilerinin aylardır gösterdiği tepkiye rağmen Suriye’de IŞİD dışındaki diğer terör gruplarına silah yardımı yapan ABD, alçak darbe girişiminin başını çeken ve Pensilvanya’da ikamet eden teröristi de, defalarca talep edildiği halde iade etmiyor. Aynı ABD’nin, Reza Zarrab davasını görüşmekte olan mahkemesi de, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ı da davaya dahil ederek tutuklanmasına karar vermiş bulunmakta. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta sonu Kazakistan ziyareti öncesi basın mensuplarından birinin bu karar konusundaki sorusunu yanıtlarken; “ABD’deki Reza Zarrab davasına eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın dahil edilmesi, Türkiye Cumhuriyetine yönelik bir adımdır… Bu işlerin arkasından pis kokular geliyor… Karar gözden geçirilmeli…” diyerek tepki gösterdi. Bundan bir müddet önce de Erdoğan’ın ABD’yi ziyareti esnasında, ülke emniyet güçlerinin görevlerini yerine getirmemesi üzerine kendisini koruyan korumaları için de tutuklama kararı çıkarıldığı açıklanmış ve bu açıklamaya da tepki gösterilmişti.

ABD’nin dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayan tavrının yeni olmadığı görüşünü paylaşan kamuoyumuz “Sayın Erdoğan ABD’nin tepki uyandıran tutumuna değinirken, böyle bir dostluk ve müttefiklik olur mu diye de çıkış yapmıştı ve elbette ki yerden göğe kadar haklıdır. Çünkü, gerçekten de böyle bir müttefiklik ve dostluk olmaz…Halkımızın çok büyük bir kesimi ABD’nin hiçbir zaman gerçek bir dost ve müttefik olmadığını bildiğinden bu ülkeyle olan dostluğun bir şekilde son bulması gerektiği görüşünü paylaşıyor, fakat; buna rağmen bu konuda tam bir kararlılıkla hareket edilmiyor…”diyorlar.

ABD’nin, ülkemize yönelik tepki uyandıran sayısız tavrı vardır ve bazı vatandaşlarımızın belirttikleri gibi, bu dostluğun bir şekilde sonlandırılması gerekir ama, bu konuda kararlılıkla hareket edileceğinin işaretleri halen verilmiş değildir. ABD’nin gerçek bir dost ve müttefik olmadığını kanıtlayan en önemli tavırlarından biri, Kıbrıs Barış Harekatları esnasında “Silahımı kullanamazsınız” demesidir ve bir kere daha Sayın Cumhurbaşkanımız gibi böyle dostluk ve müttefiklik olamaz diyorum!.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.